Faton Bislimi: Ri-brendimi politik i LDK-së është nevojë e kohës

13.12.2020 21:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Faton Bislimi: Ri-brendimi politik i LDK-së është nevojë e kohës

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Faton Bislimi ka deklaruar se ribrendimi politik i kësaj partie është nevojë e kohës, domosdoshmëri dhe reflektim mbi thirrjes e elektoratit.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se LDK i mbijeton çdo individi dhe mund të tejkalojë çdo ideologji.

Postimi i plotë:

Unitet në dallime!

Ri-brendimi politik i LDK-së është nevojë e kohës, domosdoshmëri e emancipimit politik në vend, dhe reflektim mbi thirrjen e zëshme të elektoratit tonë. Me kohezion të brendshëm dhe marrje të përgjegjësisë! Me vetëmohim dhe ofertë për Republikën!
LDK shkon përtej çdo emri të përveçëm, pos njërit, emrit të Presidentit Historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugova.

LDK mbijeton çdo individ, sepse LDK mund të tejkalojë çdo ideologji, çdo sfidë, çdo goditje! E dalë nga besimi politik i popullit për liri e pavarësi, LDK sot duhet të jetë kauzë për shtet-ndërtimin, vizion për Republikën! Po, mundemi! Unitet në dallime!

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Faton Bislimi: Ri-brendimi politik i LDK-së është nevojë e kohës

Faton Bislimi: Ri-brendimi politik i LDK-së është nevojë e kohës

Nesër seanca e radhës ndaj Salih Mustafës

Nesër seanca e radhës ndaj Salih Mustafës

Policia shpërndan protestuesit te kryeministria, shoqërohen disa persona

Policia shpërndan protestuesit te kryeministria, shoqërohen disa persona

Me duart mbi kokë, protestuesit shtrihen para kryeministrisë

Me duart mbi kokë, protestuesit shtrihen para kryeministrisë

Ambasada kosovare në Gjermani jep detaje për ata që udhëtojnë drejt Kosovës

Ambasada kosovare në Gjermani jep detaje për ata që udhëtojnë drejt Kosovës

Sejdiu takohet me Wisner, diskutojnë për zhvillimet në Kosovë

Sejdiu takohet me Wisner, diskutojnë për zhvillimet në Kosovë

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Trusti tregon statistikat mbi 10 përqindëshin e tërhequr nga qytetarët

Trusti tregon statistikat mbi 10 përqindëshin e tërhequr nga qytetarët

Deputetit të LDK-së ia shpërthejnë gomat e veturës (Foto)

Deputetit të LDK-së ia shpërthejnë gomat e veturës (Foto)

Mijëra bjellorusë demonstrojnë përsëri kundër Lukashenkos, dhjetëra të arrestuar

Mijëra bjellorusë demonstrojnë përsëri kundër Lukashenkos, dhjetëra të arrestuar

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Pandemia vështirëson jetën e fëmijëve me autizëm

Pandemia vështirëson jetën e fëmijëve me autizëm

12 të vdekur dhe 462 raste të reja me Covid-19

12 të vdekur dhe 462 raste të reja me Covid-19

Cigareshitësi nga Peja dorëzon në Policinë një shumë parash të gjetura

Cigareshitësi nga Peja dorëzon në Policinë një shumë parash të gjetura

Hoti jep detaje për gjendjen me Covid-19 në vend, thotë se po përgatisin masat për festat e fundvitit

Hoti jep detaje për gjendjen me Covid-19 në vend, thotë se po përgatisin masat për festat e fundvitit

Punëtorët teknik në spitalet e Kosovës, nga nesër në grevë

Punëtorët teknik në spitalet e Kosovës, nga nesër në grevë