Edhe Manchester City di të humb (Foto/Video)

07.12.2017 06:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Edhe Manchester City di të humb (Foto/Video)

Manchester City ka pësuar humbjen e parë në të gjitha garat e këtij sezoni.

Këtë humbje ia ka shkakuar skaudra ukrainase e Shakhtar Donestkut, e cila triumfoi 2-1 kundër Citizens në kuadër të xhiros së fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Pjesa e parë përfundoi me gola të realizuar prej vendasve ani pse Citizens dominuan në posedimin e topit.

Ishte Bernard, ai i cili shënoi gol të bukur pas një pasimi të saktë të Marlosit në të 26 minutë.

City pëson humbjen e parë sezonale në të gjitha garat

Gjashtë minuta më vonë ishte radha e Ismailyt që shënoi gol, i cili u ndihmua edhe nga dalja e gabuar e portierit Ederson.

Në pjesën e dytë të besuarit e trajnerit Pep Guaridola u orvatën të realizon golin e parë në ndeshje, të cilën arritën ta shënojnë në kohën shtesë.

Leroy Sane rastin më të mirë në ndeshje për Cityn me të filluar pjesa e dytë, por që nuk arriti të realizoi gol.

Edhe Gabrile Jesus u gjet para portierit të vendasve në të 80 minutë, por që nuk arriti ta dërgonte topin në portën e vendasve.

Ishte koha shtesë kur Sergio Aguero shënoi golin e vetëm për mysafirët dhe këtë e arriti nga pika e bardhë.

Deri në fund të ndeshjes më nuk pati gola dhe kështu, Donestk triumfoi me rezultat 2-1 kundër Cityt.

Pas kësaj, Shakhtar zë pozitën e dytë të renditjes tabelore me 12 pikë, tre më pak se lideri Manchester City. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arrihet marrëveshja, Roma afër transferimit të Kluivertit

Arrihet marrëveshja, Roma afër transferimit të Kluivertit

Flori dhe Getoari kanë gati këngën e re, mësoni detajet

Flori dhe Getoari kanë gati këngën e re, mësoni detajet

Lani duart më gjatë se 15 sekonda

Lani duart më gjatë se 15 sekonda

​Deveja ha dhjetëra kaktuse pa problem (Video)

​Deveja ha dhjetëra kaktuse pa problem (Video)

Juventusi pas Rabiotit

Juventusi pas Rabiotit

Samsung hap Qendrat Globale të IA në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Rusi

Samsung hap Qendrat Globale të IA në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Rusi

Meghan Markle dhe kjo prezantuese e njohur në Shqipëri ngjajnë shumë

Meghan Markle dhe kjo prezantuese e njohur në Shqipëri ngjajnë shumë

Këto janë 12 klubet që do të garojnë në Superligë në sezonin 2018/2019

Këto janë 12 klubet që do të garojnë në Superligë në sezonin 2018/2019

Xhensila Myrtezaj jep lajmin e gëzuar, por dhe të befasishëm

Xhensila Myrtezaj jep lajmin e gëzuar, por dhe të befasishëm

Zorrët dembele, dhjam përreth belit: Pirja e cila aktualisht nxjerr papastërtitë jashtë trupit!

Zorrët dembele, dhjam përreth belit: Pirja e cila aktualisht nxjerr papastërtitë jashtë trupit!

Low flet për lënien jashtë të Gotzes dhe kapitenin e mundshëm të Gjermanisë në Kampionatin Botëror

Low flet për lënien jashtë të Gotzes dhe kapitenin e mundshëm të Gjermanisë në Kampionatin Botëror

Apple po bashkëpunon më Volkswagen për të krijuar autobusa autonomë për punonjësit

Apple po bashkëpunon më Volkswagen për të krijuar autobusa autonomë për punonjësit

T'i thuash princeshë është pak, surprizat nuk kanë të mbaruar për Angela Martinin

T'i thuash princeshë është pak, surprizat nuk kanë të mbaruar për Angela Martinin

Valët nxorën në breg trupin misterioz, për të cilin nuk kanë përgjigje as ekspertët (Foto)

Valët nxorën në breg trupin misterioz, për të cilin nuk kanë përgjigje as ekspertët (Foto)

Gani Sejdiu largohet nga Vëllaznimi: Është momenti më i vështirë në jetën time

Gani Sejdiu largohet nga Vëllaznimi: Është momenti më i vështirë në jetën time

Albërie Hadërgjonaj në shtrat me një djalë të ri, ai i heq dhe të mbathurat

Albërie Hadërgjonaj në shtrat me një djalë të ri, ai i heq dhe të mbathurat