“E pabesueshme”, ish-ministri i Brendshëm italian nxjerr videon: Si po e prodhonin në laborator kinezët koronavirusin që 2015. Interpelancë urgjente me…

25.03.2020 20:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“E pabesueshme”, ish-ministri i Brendshëm italian nxjerr videon: Si po e prodhonin në laborator kinezët koronavirusin që 2015. Interpelancë urgjente me…

Ish-zëvendës kryeministri dhe ish-ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini ka publikuar një video nga emision italian “Leonardo” në vitin 2015 ku thuhet se shkencëtarët kinezë po prodhonin në laboratorë një virus të rrezikshëm. Në emër të Lega-s Salvini kërkon interpelancë urgjente me Presidentin e Këshillit të Ministrave dhe Ministrin e Jashtë

“E pabesueshme
Nga Tgr Leonardo (Rai Tre) i datës 16.11.2015 një reportazh për një supervirus pulmonar Coronavirus të krijuar nga kinezët me lakuriq nate dhe minj, jashtëzakonisht i rrezikshëm për njerëzit.
Nga Lega interpelancë urgjente me Presidentin e Këshillit të Ministrave dhe Ministrin e Jashtëm”, shkruan Salvini.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haliti kundër padisë për gjenocid: S’mund ta fitojmë

Haliti kundër padisë për gjenocid: S’mund ta fitojmë

Clark mund të bëhet këshilltar në Ministrinë e Mbrojtjes, ministri Mehaj e konsideron nder të madh

Clark mund të bëhet këshilltar në Ministrinë e Mbrojtjes, ministri Mehaj e konsideron nder të madh

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës

MSh-ja: S’ka termine të lira për vaksinim deri më 29 qershor

MSh-ja: S’ka termine të lira për vaksinim deri më 29 qershor

Avokati i kërkon gjyqtarit paraprak që të urdhërojë lirimin e Kadri Veselit nga paraburgimi

Avokati i kërkon gjyqtarit paraprak që të urdhërojë lirimin e Kadri Veselit nga paraburgimi

Osmani: Dialogu Kosovë – Serbi duhet të rezultojë me marrëveshje të detyrueshme

Osmani: Dialogu Kosovë – Serbi duhet të rezultojë me marrëveshje të detyrueshme

Kurti thotë se dialogu do të ketë kapitull të ri

Kurti thotë se dialogu do të ketë kapitull të ri

Vdes ekonomisti dhe aktivisti i shoqërisë civile, Fatos Hamza

Vdes ekonomisti dhe aktivisti i shoqërisë civile, Fatos Hamza

Merkel: Me variantin Delta, fundi i pandemisë nuk është afër

Merkel: Me variantin Delta, fundi i pandemisë nuk është afër

Ambasadori italian largohet nga Kosova pas përfundimit të misionit

Ambasadori italian largohet nga Kosova pas përfundimit të misionit

Murati paralajmëron rritje ekonomike prej 7.9%, Hajdari anëtarësim në OBT

Murati paralajmëron rritje ekonomike prej 7.9%, Hajdari anëtarësim në OBT

Abazoviq flet për padinë e Kosovës ndaj Malit të Zi

Abazoviq flet për padinë e Kosovës ndaj Malit të Zi

Qeveria emëron anëtarët e bordeve të dy ndërmarrjeve publike

Qeveria emëron anëtarët e bordeve të dy ndërmarrjeve publike

Sheqerinska: Jam e bindur se zëri kundër bllokimeve rritet më shumë

Sheqerinska: Jam e bindur se zëri kundër bllokimeve rritet më shumë

Shtatë raste të reja me COVID-19, asnjë i vdekur

Shtatë raste të reja me COVID-19, asnjë i vdekur

Policia e Kosovës është në kërkim të këtij personi, kërkon ndihmën tuaj për ta gjetur

Policia e Kosovës është në kërkim të këtij personi, kërkon ndihmën tuaj për ta gjetur