E Hënë e trazuar te Tirana, Daja rrezikon

31.10.2016 23:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E Hënë e trazuar te Tirana, Daja rrezikon

E Hënë e trazuar te bardheblutë. Pas barazimit me Vllazninë e gjithë dita është karakterizuar nga tensioni mes stafit teknik dhe atij drejtues. Drejtuesit e klubit janë mbledhur e kanë diskutuar në seli për cështjen e trajnerit dhe rezultatet e arritura pas fitores me Skënderbeun në kampionat. Nga burime mësohet se stafit teknik i është ofruar ultimatum për ndeshjen e radhës ndaj Teutës, gjë që nuk është pranuar. Kjo ka cuar dhe në diskutimin madje për një largim të mundshëm të trajnerit Ilir Daja, që u emërua në krye të Tiranës pikërisht një vit më parë, në fundin e tetorit të 2015-tës.

Madje gjatë mbledhjes janë përmendur dhe emra të mundshshëm për të zëvendësuar Dajën në stol, mes të cilëve dhe ai i Mirel Josës, që kohët e fundit ka qenë i diskutuar dhe për një afrim të mundshëm te kuqezinjtë e Tetovës së Shkëndijës. Gjithsesi në fund nuk është arritur në asnjë vendim zyrtar dhe pse Daja është jo pak i rrezikuar për vazhdimësinë e tij me bardheblutë. Këtë të Martë presidenti ka njoftuar dhe një mbledhje me të gjithë stafin teknik dhe ekipin ku do të diskutojë pikërisht për të ardhmen dhe aty do të mësohet dicka më shumë nëse do të vazhdohet t’i besohet Dajës apo do të ketë lëvizje në stol./supersport.al/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


SHBA-ja ua refuzoi vizat më shumë se 20 zyrtarëve të lartë të Kosovës pas taksës, thotë Tahiri

SHBA-ja ua refuzoi vizat më shumë se 20 zyrtarëve të lartë të Kosovës pas taksës, thotë Tahiri

Amerika nuk po e sheh më Serbinë si “fëmijë të keq”, thotë Daçiq

Amerika nuk po e sheh më Serbinë si “fëmijë të keq”, thotë Daçiq

Për Fukuyaman, forcimi i të së djathtës në BE është lajm i keq për Ballkanin

Për Fukuyaman, forcimi i të së djathtës në BE është lajm i keq për Ballkanin

E enjtja e përgjakshme në Gjilan: Kamioni mori gjithçka para vetes, mbyti një person dhe i lëndoi mbi 20 të tjerë

E enjtja e përgjakshme në Gjilan: Kamioni mori gjithçka para vetes, mbyti një person dhe i lëndoi mbi 20 të tjerë

Limaj, ka reaguar pas aksidentit i cili ndodhi sot në Gjilan

Limaj, ka reaguar pas aksidentit i cili ndodhi sot në Gjilan

Qerim Çoçaj është viktima e aksidentit të rëndë në Gjilan

Qerim Çoçaj është viktima e aksidentit të rëndë në Gjilan

Juniku, Klina e Istogu përfitojnë nga MIT-ja afro 1.5 milionë euro

Juniku, Klina e Istogu përfitojnë nga MIT-ja afro 1.5 milionë euro

Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadorja e re e Panamasë

Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadorja e re e Panamasë

Ministri Shala vizitoi kompaninë “Frutex”

Ministri Shala vizitoi kompaninë “Frutex”

Prokuroria e Gjilanit jep detaje për aksidentin

Prokuroria e Gjilanit jep detaje për aksidentin

Policia arreston dy persona për punim të temave të diplomave

Policia arreston dy persona për punim të temave të diplomave

Haradinaj: I tronditur nga tragjedia e sotme në Gjilan, qeveria e gatshme për t’ju ofruar ndihmë

Haradinaj: I tronditur nga tragjedia e sotme në Gjilan, qeveria e gatshme për t’ju ofruar ndihmë

Pas tragjedisë së rëndë në Gjilan, Lutfi Haziri ka aktivizuar menjëherë mekanizmat emergjentë

Pas tragjedisë së rëndë në Gjilan, Lutfi Haziri ka aktivizuar menjëherë mekanizmat emergjentë

Shtetet e BE-së nuk e fusin Arabinë Saudite në listë të zezë për shpërlarje parash

Shtetet e BE-së nuk e fusin Arabinë Saudite në listë të zezë për shpërlarje parash

Flasin dëshmitarët e aksidentit në Gjilan, thonë se ishte sulm i qëllimshëm

Flasin dëshmitarët e aksidentit në Gjilan, thonë se ishte sulm i qëllimshëm

Mbahet takimi informues me bizneset prodhuese të Drenasit

Mbahet takimi informues me bizneset prodhuese të Drenasit