Dy pjesëtarë të FSK-së rezultojnë pozitiv me koronavirus

17.06.2020 12:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dy pjesëtarë të FSK-së rezultojnë pozitiv me koronavirus

Tash e disa ditë rastet e reja me koronavirus janë rritur në Kosovës.

Virusi ka prekur punonjës të bizneseve të ndryshme, si dhe institucionet private dhe ato publike. Ndër ta janë edhe pjesëtarët e Foracave të Sigurisë së Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Së fundi nga rastet e reja, bëhet e ditur se dy ushtarë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Këtë e ka konfirmuar për Gazeta Sinjali Drejtori i Zyrës për Mardhënie me Publikun në Ministrinë e Mbrotjes, Ibrahim Shala, i cili tha se rastet e fundit po trajtohen dhe janë në vetizolim

Shala ka bërë të ditur se gjithsej të infektuar nga koronavirusi janë 9 raste pozitive dhe 7 prej tyre janë shëruar.

“Që nga fillimi i pandemisë COVID -19,   në FSK kanë qenë 9 raste pozitive,  7 janë të shëruar plotësisht dhe 2 raste të reja janë duke u trajtuar në vetë izolim”, thuhet në përgjigjen e Shalës për Gazeta Sinjalin.

Ndryshe, nga testimet e deritashme pozitive kanë rezultuar 1 mijë e 756 raste, kurse 968 prej tyre janë shëruar./Gazeta Sinjali/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vuçiq e pyet Hotin a di serbisht, shikoni si përgjigjet Kryeministri i Kosovës

Vuçiq e pyet Hotin a di serbisht, shikoni si përgjigjet Kryeministri i Kosovës

Blerim Latifi ka dy fjalë për xhaminë që po ndërtohet në Prishtinë

Blerim Latifi ka dy fjalë për xhaminë që po ndërtohet në Prishtinë

Vdes një polic nga Coronavirusi

Vdes një polic nga Coronavirusi

Baton Haxhiu thotë se PDK duhet të futet në Qeveri

Baton Haxhiu thotë se PDK duhet të futet në Qeveri

Lladrovci: “Unë dhe Trump jemi si të njëjtë”

Lladrovci: “Unë dhe Trump jemi si të njëjtë”

Thaçi: Unë e përfundova dëshminë, nëse gjykatësi dhe prokurori janë të paanshëm përfundimi është se s’kam kryer krime

Thaçi: Unë e përfundova dëshminë, nëse gjykatësi dhe prokurori janë të paanshëm përfundimi është se s’kam kryer krime

Matoshi: Kosova notë proteste Brukselit, Komisioneri për Zgjerim duhet ta sqarojë skandalin në Ambasadën e Serbisë

Matoshi: Kosova notë proteste Brukselit, Komisioneri për Zgjerim duhet ta sqarojë skandalin në Ambasadën e Serbisë

Lajçak tregon për temat që u biseduan në takimin Hoti-Vuçiq

Lajçak tregon për temat që u biseduan në takimin Hoti-Vuçiq

​Hoti pas takimit me Vuçiqin: Kishte progres rreth njohjes reciproke

​Hoti pas takimit me Vuçiqin: Kishte progres rreth njohjes reciproke

Jashari publikon projektin e qeshmes publike në Skenderaj

Jashari publikon projektin e qeshmes publike në Skenderaj

Gastronomët e Gjakovës ofrojnë shujta falas për mjekët kujdestarë

Gastronomët e Gjakovës ofrojnë shujta falas për mjekët kujdestarë

Gjilani pret rezultatet e Covid-19 për 72 persona

Gjilani pret rezultatet e Covid-19 për 72 persona

Rukiqi: Qeveria t`i kompensojë bizneset për dëmet që u janë shkaktuar

Rukiqi: Qeveria t`i kompensojë bizneset për dëmet që u janë shkaktuar

​Ahmeti: Të hënën fillojmë me testimet serologjike për COVID

​Ahmeti: Të hënën fillojmë me testimet serologjike për COVID

Hoti: vetmja zgjidhje është njohja reciproke në mes Kosovës e Serbisë

Hoti: vetmja zgjidhje është njohja reciproke në mes Kosovës e Serbisë

​Qytetarët sërish në Hagë në mbështetje të Thaçit (Foto)

​Qytetarët sërish në Hagë në mbështetje të Thaçit (Foto)