Dueli Botërorit, emisioni i 27-të

12.07.2018 05:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dueli Botërorit, emisioni i 27-të

Në Radio Televizionin Dukagjini transmetohet emisioni i radhës Dueli Botërorit që i kushtohet Kampionatit Botëror.

Të mërkurën mbrëma është zhvilluar ndeshja e dytë gjysmëfinale dhe është përcaktuar edhe finalisti i dytë.

Ndërkaq, në Ligën e Evropës ka luajtur nënkampioni i Kosovës, Prishtina, që ka luajtur pa gola si mysafir i CS Fola Esch në Luksemburg.

Mysafirët dhe analistët në panel i analizojnë këto përballje dhe japin parashikimet për duelet e ardhshme.

Mysafirët e emisionit të sotëm (e mërkurë) janë:

Salvatore Cuoci (komandant i KFOR-it)

Fatos Berisha (regjisor)

Vjosa Berisha (regjisore)

Bylbyl Sokoli (trajner/analist)

Ismet Munishi (trajner/analist)

Dueli Botëror transmetohet çdo ditë nga ora 22:30 në RTV Dukagjini, ndërsa udhëhiqet nga Arta Nitaj he Fisnik Zymi. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rita Ora do ta drejtojë MTV Video Music Awards

Rita Ora do ta drejtojë MTV Video Music Awards

Formacioni i mundshëm i Juves ndaj Chievos

Formacioni i mundshëm i Juves ndaj Chievos

Vazhdon drama Pitt-Jolie! Aktorja urdhërohet që me fëmijët të rikthehet në SHBA

Vazhdon drama Pitt-Jolie! Aktorja urdhërohet që me fëmijët të rikthehet në SHBA

Gabimi që çdo çift bën në shtrat dhe që duhet të rregullohet patjetër

Gabimi që çdo çift bën në shtrat dhe që duhet të rregullohet patjetër

Aziatikët ‘çmendurisht’ të pasur, shfaqin luksin e pafund në Instagram (Foto)

Aziatikët ‘çmendurisht’ të pasur, shfaqin luksin e pafund në Instagram (Foto)

FBK-ja ultimatum Pejës: Keni afat deri nesër për të dëshmuar se s’keni më borxhe

FBK-ja ultimatum Pejës: Keni afat deri nesër për të dëshmuar se s’keni më borxhe

Shtëpitë më të çuditshme që janë ndërtuar (Foto)

Shtëpitë më të çuditshme që janë ndërtuar (Foto)

Edhe Sevilla shfaq interesim për Joao Marion

Edhe Sevilla shfaq interesim për Joao Marion

Elefanti ia bllokon rrugën shoferit të autobusit, fut hundën në dritare dhe ia vjedh bananet që i kishte brenda (Video)

Elefanti ia bllokon rrugën shoferit të autobusit, fut hundën në dritare dhe ia vjedh bananet që i kishte brenda (Video)

10 këshilla për nxirjen perfekte

10 këshilla për nxirjen perfekte

Klopp: Francezët bënë lojë të mërzitshme, por e kuptoi strategjinë e Deschampsit

Klopp: Francezët bënë lojë të mërzitshme, por e kuptoi strategjinë e Deschampsit

Pagë të majme dhe banim falas për atë që dëshiron të kujdeset për 55 macet e një ishulli grek (Foto)

Pagë të majme dhe banim falas për atë që dëshiron të kujdeset për 55 macet e një ishulli grek (Foto)

Falënderimi emocionues i Locatellit drejtuar Milanit

Falënderimi emocionues i Locatellit drejtuar Milanit

Përmbyset një autobus në Angli, ka edhe të lënduar – mediat shkruajnë edhe për lindjen e një fëmije në vendin e ngjarjes (Foto)

Përmbyset një autobus në Angli, ka edhe të lënduar – mediat shkruajnë edhe për lindjen e një fëmije në vendin e ngjarjes (Foto)

Kopshtari me metodën e zgjuar, pret me lehtësi barin e rritur në pjesët anësore (Video)

Kopshtari me metodën e zgjuar, pret me lehtësi barin e rritur në pjesët anësore (Video)

Pjesa e parë dhuroi tri shtylla dhe një gol: Drita 0-1 Prishtina

Pjesa e parë dhuroi tri shtylla dhe një gol: Drita 0-1 Prishtina