Dua dhe Rita, konkurrente në të njëjtën kategori

14.01.2019 12:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dua dhe Rita, konkurrente në të njëjtën kategori

Në ndarjen e çmimeve më të rëndësishme në Britani “Brit Awards 2019” jan të nominuar edhe ëngëtaret shqiptare Dua Lipa dhe Rita Ora. Por ajo ç’ka na tërhoqi vëmendjen është fakti se Dua Lipa konkurron me bashkëpunimin me ish të dashurin e Ritës, Calvin Harris.

Rikujtojmë se Dua dhe Rita nuk kanë patur një marrëdhënie të mirë me njëra tjetrën, e të shohësh tashmë  konkurrenten tënde dhe ish të dashurin së bashku duke konkurruar për të njëjtin çmim nuk është aq e thjeshtë.

Sikur të mos mjaftonte kjo, Dua dhe Rita janë të nominuara në të njëjtën kategori “Për videoklipin më të mirë të vitit”. Rita është e nominuar për bashkëpunimin me Liam Payne “For You” dhe me “Let you love me”. Në anën tjetër Dua në bashkëpunimin me Calvin Harris “One Kiss” dhe me “IDGAF”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Faton Isufi, po shquhet si njëri nga këngëtarët që ia thotë këngës me plot ritmin e zemrës

Faton Isufi, po shquhet si njëri nga këngëtarët që ia thotë këngës me plot ritmin e zemrës

Adrola Dushi, mbretëresha e bukurisë shqiptare mahnit nga New York-u

Adrola Dushi, mbretëresha e bukurisë shqiptare mahnit nga New York-u

Pas Albanit, ky është reperi tjetër shqiptar që është ‘zhveshur’

Pas Albanit, ky është reperi tjetër shqiptar që është ‘zhveshur’

Dhurata bën ndryshim drastik, nuk do ta njihni atë

Dhurata bën ndryshim drastik, nuk do ta njihni atë

Rita Ora lanson koleksionin e ri të këpucëve “Giuseppe Zanotti”

Rita Ora lanson koleksionin e ri të këpucëve “Giuseppe Zanotti”

Alketa Vejsiu vjen joshëse e mbuluar vetëm me…

Alketa Vejsiu vjen joshëse e mbuluar vetëm me…

Dua Lipa lanson këngën e re “Swan Song”

Dua Lipa lanson këngën e re “Swan Song”

Taynës i kanë hyrë fluturat në barkë

Taynës i kanë hyrë fluturat në barkë

Arbresha Hoxha shkon përtej kufijve me ekspozitën ‘Koncepte të Inkuadrimit’ – veprat e saj i prezanton edhe në Stokholm

Arbresha Hoxha shkon përtej kufijve me ekspozitën ‘Koncepte të Inkuadrimit’ – veprat e saj i prezanton edhe në Stokholm

Pritet që Madonna të performojë në Eurovision 2019

Pritet që Madonna të performojë në Eurovision 2019

JLo më atraktive sot se para 10 vitesh

JLo më atraktive sot se para 10 vitesh

Enca mbivlerëson veten: Jam gjëja më e bukur në tokë

Enca mbivlerëson veten: Jam gjëja më e bukur në tokë

Samir Karahoda dërgon Kosovën në Berlinale me filmin NË MES

Samir Karahoda dërgon Kosovën në Berlinale me filmin NË MES

Dua dhe Rita, konkurrente në të njëjtën kategori

Dua dhe Rita, konkurrente në të njëjtën kategori

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

E zyrtarizuan lidhjen, Arbenita për Feron: Gjëja më e mirë ndonjëhere

E zyrtarizuan lidhjen, Arbenita për Feron: Gjëja më e mirë ndonjëhere