Donald Trump thotë se protestuesit do të përballen me qentë dhe armët nëse sulmojnë Shtëpinë e Bardhë

30.05.2020 18:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Donald Trump thotë se protestuesit do të përballen me qentë dhe armët nëse sulmojnë Shtëpinë e Bardhë

Donald Trump ka paralajmëruar sot protestuesit e grupit të të drejtave të njerëzve me ngjyrë ‘Black Lives Matter’ se do të përballen me ‘qentë më të egër’ dhe ‘pushkët më famëkeqe’ nëse kalojnë gardhin e Shtëpisë së Bardhë.

Duke folur disa orë pas protestave që përfshinë dhe qendrën administrative të SHBA, Uashingtonin, presidenti komentoi në rrjetet sociale: “Punë e mirë nga efektivët e Shtëpisë së Bardhë. @SecretService. Ata ishin jo vetëm totalisht profesionalë por dhe gjakftohtë. Unë isha brenda, pashë çdo lëvizje. Isha totalisht i sigurtë. Protestuesit le të bërtasin e të shajnë sa të duan por kushdo që do të kalojë masën, nuk do ta marrë vesh se nga i erdhi. Linja e parë është zëvendësuar me agjentë të rinj. Ishin shumë të organizuar, askush nuk arriti t’i afrohet gardhit”, shkroi mes të tjerash Trump.

Trump, rezidenca e të cilit konsiderohet si një nga vendet më të mbrojtura të botës, foli pasi protesta të dhunshme janë zhvilluar në dhjetra qytete të SHBA që prej vdekjes së Floyd të hënën.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Twiter mbush 14 vjeç

Twiter mbush 14 vjeç

Katër vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Katër vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Fillon procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut

Fillon procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut

Dita e tretë e intervistimit të presidentit Thaçi në Hagë

Dita e tretë e intervistimit të presidentit Thaçi në Hagë

146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi