Danimarkë-Shqipëri, edhe në Parkun e Kryeministrisë

31.08.2015 14:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Danimarkë-Shqipëri, edhe në Parkun e Kryeministrisë

Kryeministri i vendit, Edi Rama në mbështetje të Kombëtares Shqiptare. Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, kreu i shtetit bëri të ditur se do të vendos në dispozicion Parkun te Kryeministria. Ja statusi i plotë i z. Edi Rama:

“Kuqezinjtë në fushën e Parkut të Kryeministrisë mbrëmjen e 4 shtatorit me synimin për të hedhur një hap vendimtar drejt Francës 2016; një moment historik për Kombëtaren që është me afër se kurrë në realizimin e një misioni gjithnjë të pamundur deri më sot. Dhe kjo me Danimarkën është sprova e parë e katër ndeshjeve vendimtare për ta kurorëzuar me sukses këtë moment të jashtëzakonshëm. Prandaj kush dëshiron t’ia japë mbështetjen e vet Kuqezinjve nga fusha e blertë e Parkut të Kryeministrisë është i mirëseardhur” ‪#‎ForcaShqiperia

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Messi befason tifozët me zgjedhjen

Messi befason tifozët me zgjedhjen

Lazio bën detyrën me Cremonesen, derbi kuqezi Strakosha-Hysaj në çerekfinale

Lazio bën detyrën me Cremonesen, derbi kuqezi Strakosha-Hysaj në çerekfinale

Bartomeu: Kam vendosur klauzolë të veçantë në kontratën me Setien, për presidentin e ardhshëm

Bartomeu: Kam vendosur klauzolë të veçantë në kontratën me Setien, për presidentin e ardhshëm

T’i shikojmë 20 transferimet që i bëri te Barcelona ish trajneri Valverde

T’i shikojmë 20 transferimet që i bëri te Barcelona ish trajneri Valverde

Ish sulmuesi i shumë klubeve të njohura: Erdogan më mori gjithçka që kisha, punoj si taksist dhe shes libra në SHBA

Ish sulmuesi i shumë klubeve të njohura: Erdogan më mori gjithçka që kisha, punoj si taksist dhe shes libra në SHBA

Këtu ka gjithçka, por vetëm futboll, burrëri dhe sinqeritet nuk ka, ka thënë Arsim Kabashi

Këtu ka gjithçka, por vetëm futboll, burrëri dhe sinqeritet nuk ka, ka thënë Arsim Kabashi

Shkon Valverde vjen Quique Setien trajner i ri i Barcelonës

Shkon Valverde vjen Quique Setien trajner i ri i Barcelonës

Gjokoviqi me shokë festojnë me këngë nacionaliste për Kosovën

Gjokoviqi me shokë festojnë me këngë nacionaliste për Kosovën