Chelsea nuk po i transferon lojtarët që po i dëshiron Sarri

12.01.2019 02:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Chelsea nuk po i transferon lojtarët që po i dëshiron Sarri

Menaxheri i Chelseat, Maurizio Sarri dëshiron që dy lojtarë të arrijnë në klub këtë muaj.

The Blues kanë qenë të lidhur me sulmuesin e Milanit, Gonzalo Higuain, ku këtë të fundit e ka pasur në skuadrës trajneri italian edhe te Napoli.

Dhe strategu la të kuptohet se kërkesat e tij nuk po realizohen nga ana e bordit të skuadrës angleze të Londrës.

“Siç e dini shumë mirë unë nuk e kam në kontroll tregun e transferimit”, tha italiani për mediat britanike.

“Sipas mendimit tim, ne kemi nevojë për dy lojtarë, por është klubi që vendos. Siç mund ta kuptoni, nuk mund t’ju them se ku ne duhet të përforcohemi”, shtoi ai.

Theksojmë se gjatë ditës së sotme londinezët humbën shërbimet e Cesc Fabregasit, i cili u transferua në radhët e Monacos.

Ndryshe, Sarri deri më tani me ekipin anglez ka arritur 12 fitore, pesë barazime si dhe tre humbje gjersa Chelsea zë pozitën e katërt të renditjes tabelore të Ligës Premier. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Chelsea nuk po i transferon lojtarët që po i dëshiron Sarri

Chelsea nuk po i transferon lojtarët që po i dëshiron Sarri

Kolla e fuqishme mund t’i thyejë brinjët, por edhe të çojë deri në vdekje

Kolla e fuqishme mund t’i thyejë brinjët, por edhe të çojë deri në vdekje

Dje u zyrtarizua te klubi i Lirisë, sot konfirmon të kundërtën Bujar Thaqi

Dje u zyrtarizua te klubi i Lirisë, sot konfirmon të kundërtën Bujar Thaqi

Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

Google do të përkthejë artikujt e Wikipedia në Anglisht

Google do të përkthejë artikujt e Wikipedia në Anglisht

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Ndoshta do ta shohim edhe në Wimbledon, por Andy Murray konfirmon: Nuk i duroj më dhimbjet, po pensionohem

Ndoshta do ta shohim edhe në Wimbledon, por Andy Murray konfirmon: Nuk i duroj më dhimbjet, po pensionohem

Futbollisti më i vjetër në botë, Miura vazhdon kontratën me Yokohaman

Futbollisti më i vjetër në botë, Miura vazhdon kontratën me Yokohaman

VLC Media Player është shkarkuar mbi 3 miliardë herë

VLC Media Player është shkarkuar mbi 3 miliardë herë

Si ta tejkaloni gripin?

Si ta tejkaloni gripin?

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

Munir El Haddadi i Barçës kalon te Sevilla

Munir El Haddadi i Barçës kalon te Sevilla

Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj

Kompania e Elon Musk e prezantoi më në fund raketën masive, që do të shfrytëzohet për në Mars (Foto)

Kompania e Elon Musk e prezantoi më në fund raketën masive, që do të shfrytëzohet për në Mars (Foto)