Çfarë propagande amatore e gjysmë analfabetëve!!!

08.12.2019 13:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çfarë propagande amatore e gjysmë analfabetëve!!!

Shkruar nga Lirim Gashi

1. E krahasojnë pushtetin e Vetëvendosjes që ende s’ka ndodhur me pushtetin e Pdk-së që ka zgjatur me dekada dhe që e ka dhunuar, plaçkitur dhe copëtuar popullin, buxhetin, pronën publike dhe shtetin si mëlçinë e Mujes alkoholi dhe Fata.

2. E marrin shembull një takim që ka ndodhur në organizim të gjermanëve dhe në Gjermani ku nikoqiri i dikton rregullat e lojës, kohën, hapësiren dhe ulëset si një shembull të vardisjes së pushtetit inekzistent të Vetëvendosjes ndaj Marko Gjuriqit, ndërsa arrestimin e tij në pranverën e këtij viti që ishte inskenim i duetit Thaçi & Vučić e shesin si patriotizëm në rrota nga karota të cilit i vjen era pordhë dhe fusnota.

3. Përmes vazhdimit të propagandës “made in udba” të cilën populli e ka lexuar si libër e dëshmojnë që janë intrigant të pa përmirësuar, tinëzar të mykur, gjysmë analfabetë të pa ditur dhe idiota.

4. Në këtë mënyrë jo vetëm që ia bëjnë gropën deri në fyt vetit, por nuk ua beson më askush votën deri në ditën e kiametit.

dhe

5. Kanë thënë pleqtë e ktyneherit me plotë të drejtë :

Budallen mos e vet se t’kallxon vet.

Trusne more bythën dhe palone bishtin.

Në vend se m’u turpëru dhe me fut kokën nën dhe si strucat që na kini shtri për toke si gurt e zi dhe na kini izolu si pacientat e ebolles hala po shitni pordha patriotike në mënyrë serike dhe idiotike .

Sa ma shumë kohë që po kalon aq më shumë po ju tradhton budallia juaj që peshon me tonelata, sepse populli ka ecur shumë para jush në vetëdijesim dhe nuk keni ma punë me qurat dhe quranat e Bllaces që janë orientu në mjegull sipas gjurmëve të glaces.

Njerëz pa kurrfarë karakteri, edukate dhe morali ishit kon.

Dinak dhe intrigant si m’e ju pas pjell shkinat.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lulzim Basha, ose versioni modern i “ëndrrës për një karrike”!

Lulzim Basha, ose versioni modern i “ëndrrës për një karrike”!

Rrisni vigjilencën, mos të izolohemi sërish

Rrisni vigjilencën, mos të izolohemi sërish

Katrahura profesionale në Kosovë

Katrahura profesionale në Kosovë

Monumenti që mungon!

Monumenti që mungon!

Nuk mund të burgoset liria…

Nuk mund të burgoset liria…

Recesioni ekonomik dhe trilema financiare

Recesioni ekonomik dhe trilema financiare

Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi

LDK po e përjashton veten, e jo Vjosën

LDK po e përjashton veten, e jo Vjosën

Rifat Gjota – shkencëtar i përjetshëm!

Rifat Gjota – shkencëtar i përjetshëm!

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën