Tech
Google Allo Web i disponueshëm në iOS, Firefox dhe Opera krahas Chrome dhe Android
Apple, Microsoft riparojnë problemin e iOS me e-mail-t e hostuara nga Microsoft
Tatimet publikojnë manualin e deklarimit elektronik
Një muaj nga zyrtarizimi, Android 8.0 Oreo arrin adoptim vetëm 0.2%
Microsoft mbyll shërbimin e muzikës Groove Music Pass, transferon përdoruesit tek Spotify
Publikohen foto zyrtare të Google Pixel 2 XL
Sulmi kibernetik i 2013-ës ka prekur të 3 miliard llogaritë e Yahoo
Tesla nuk mban premtimin, prodhon vetëm 260 Model 3 nga 1,500 të parashikuara
Xiaomi shet mbi 10 milion telefonë vetëm në Shtator
Universiteti Europian i Tiranës organizon edicionin e dytë të SEC2U
Facebook: 10 milion njerëz kanë parë reklamat e financuara nga Rusia
WhatsApp prezantoi një set të ri emoji në Android
Rusia i jep qasje në internet Koresë së Veriut
Publikohen foto zyrtare të Google Pixel 2 XL
Bordi i Uber kërkon reduktimin e influencës së Kalanick
Reklamat nuk funksionojnë prandaj uebsajtet po përdorin elektricitetin tuaj për të paguar faturat e tyre
Tesla pranë përfundimit të baterisë më të madhe në botë
UBT hapi Qendrën e Inovacionit Social, “Colibri,” nis Java e Inovacionit Social
Raporti i Google: Autoritetet Shqiptare 0 kërkesa për informacion, autoritetet Kosovare 3
Shfletuesi Microsoft Edge ka mbi 70 shtojca
Google braktis politikën kontroverse “first click free”
Facebook teston teknologjinë e njohjes së fytyrës për rikuperimin e fjalëkalimeve
Google Pixel 2: Prezantimi, karakteristika, çmimi dhe çdo gjë që dimë rreth tij
Investitorët në teknologji kthejnë sytë nga Evropa
Elon Musk do të dërgojë njerëz nga Londra në Nju Jork në 29 minuta
Numri i kërkesave shtetërore për informacion ndaj Google rritet ndjeshëm në 2017-ën
Airbnb sjell rezervimet e restoranteve krahas banesave me qira
A do të jetë teknologjia Blockchain fundi i sulmeve DDoS?
Një problem me sistemin global të rezervimeve bllokon fluturimet e dhjetëra kompanive ajrore
Hakohet Deloitte, raporton një numër të vogël të prekurish
GoPro Fusion është kamera e parë 360 gradësh për masat
Twitter: Kemi mbyllur 200 llogari të lidhura me Rusinë
Të gjithë i referohen iPhone X si iPhone “Eks” edhe pse Apple e quajti iPhone 10
6 vite aplikacione popullore, një infografik
Cloudflare ofron mbrojtje falas nga sulmet DDoS
Koreja e Jugut bllokon Intial Coin Offerings, kërcënon me penalitete
Britania është kryeqyteti Evropian i teknologjisë
Kjo hartë interaktive tregon vlerën e tregut të secilës prej monedhave virtuale
Aksionet e BlackBerry rriten me 12% pas shitjeve rekord të softuerit
ATK-ja mundëson regjistrimin për tatimin mbi vlerën e shtuar përmes sistemit elektronik EDI
Kompanitë që përfitojnë më së shumti nga industria e lojërave
Portali e-Albania hap edicionin e tretë të konkursit të turizmit
Nokia 3310 vjen me një variant 3G
Apple Music arrin 30 milion abonentë
GoPro prezantoi kamerën e re të aksionit Hero6
Toshiba shet biznesin e çipeve NAND tek një konsorcium i mbështetur nga Apple
Facebook, Google dhe Twitter dëshmojnë përpara Kongresit Amerikan për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale
Çipi i ri GPS i Broadcom do të rrisë me 10 herë saktësinë e vendodhjes tek telefonët e 2018-ës
Ujësjellës Kanalizime Tirana lançon platformën elektronike për kontrollin e faturës online
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari