Tech
Vodafone ofron 21.8 miliardë dollar për operacionet e Liberty në Gjermani, Republikën Çeke, Hungari dhe Rumani
Qualcomm premton një procesor të ri për orët inteligjente
200 milion punonjës sipërmarrjesh përdorin Windows 10-ën
PES 2019 debuton më 28 Gusht, sjell HDR
Microsoftit janë dashur 33 vite për të rregulluar një problem të Notepad
Një shpikës si Mario!
Google kopjon iPhone X me Android P
Twitter po teston mesazhet e drejtpërdrejta të enkriptuara për versionin Android
Huawei publikon përditësimin e Android Oreo Beta edhe për shtatë telefona të tjerë
Përditësimi i WhatsApp iOS sjell modalitetin Picture-in-Picture dhe disa përmirësime të tjera
BB: Kriptomonedhat po përdoren në vendet me korrupsion dhe institucione të dobëta
Vendet anëtare të BE-së ende nuk janë gati për ligjin GDPR të privatësisë
Ja sesi të ndiqni live konferencën e zhvilluesve Google I/O
Tashmë do të jeni në gjendje të shtoni muzikë në historitë e Instagram
Microsoft Pay vjen në Outlook
Google mund të publikojë një seri të re të kontrolleve Android për t’ju ndihmuar të menaxhoni përdorimin e telefonit
YouTube fshiu qindra video që promovuan një faqe mashtrimi për detyrat e shtëpisë
Windows 10-ta e instaluar në 700 milion pajisje
Xiaomi përgatitet për të hyrë në Francë dhe Itali më 22 dhe 24 Maj
Çfarë ka të re me Ubuntu 18.04
Buffet sulmon përsëri Bitcoinin
Miratohet vendimi për krijimin e fondit të inovacionit në Shqipëri
Tani mund të blihen biletat e kinemave dhe teatrove me anë të Asistentit të Google
Apple pranon se disa modele të iPhone 7 dhe 7 Plus kanë çaktivizuar mikrofonin gjatë thirrjeve telefonike
Cambridge Analytica deklaron mbylljen dhe shpall falimentin
Gjithçka që duhet të dini rreth iPhone X SE
Përditësimi i ri i WhatsApp rregullon një problem acarues për përdoruesit  Android
Më në fund Honor 8 merr përditësimin Android Oreo
Modeli i ardhshëm i Tesla, një revolucion prodhimi
Publikohen më shumë foto të OnePlus 6
Xiaomi në bursën e Hong Kongut, kompania mund të vlerësohet me 100 miliardë dollarë
Singapor, debuton kartëmonedha e parë e Bitcoin
Youtube arrin 1.8 miliardë përdorues në muaj
Instagram shton një opsion të ri
Samsung dhuron kënaqësi dhe shpërblen besnikërinë e klientëve të saj me një garanci pesëvjeçare për modelet e zgjedhura të Televizorëve UHD dhe QLED
Twitter u kërkon “urgjentisht” ndërrimin e fjalëkalimeve plot 336 milion përdoruesve
Në katër muajt e fundit  janë trefishuar pajisjet që mbështesin Google Assistant
Spotify arrin në 75 milionë abonentë me parapagesë pasi publikon të ardhurat e para
Google Pay tashmë i disponueshëm në desktop dhe iOS
Rusia ndërmerr hapa të mëtejshëm për të kufizuar aksesin në Telegram
Flagshipi i radhës i HTC debuton më 23 Maj
Shitjet e telefonëve ranë me 2.9% krahasuar me një vitë më parë
Google po krijon fshehurazi një startup të lojërave sociale të quajtur Arcade
Instagram gati për të lançuar filtrin e komenteve ngacmuese
Facebook i shpall konkurrencë Tinderit
Google tani ju lejon të regjistroni faqet me domain .app
Jep dorëheqjen themeluesi dhe ekzekutivi i WhatsApp
LG prezantoi flagshipin e shumëpritur G7 ThinQ
Ja sesi të shkarkoni përditësimin më të fundit të Windows 10-ës

ARRIVALS

XC549AntalyaARRIVED 04:42
TK4100AntalyaARRIVED 05:16
FH975AntalyaSCHEDULED 06:08
TK4106AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
PC6361AntalyaESTIMATED
DY4345GoteborgESTIMATED
GM6032ZurichESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
OTF7324StuttgartESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC345Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
ST3138CopenhagenESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
TB5143BrusselsESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP157MunichESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
XC645AntalyaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
GM6032ZurichESTIMATED
EW5700DusseldorfESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
GM6042ZurichESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
D83290CopenhagenESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
OTF7424DusseldorfESTIMATED
ST6062VeronaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
EW5714HannoverESTIMATED
EW5708MunichESTIMATED
GM6038GeneveESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
OTF7224MunichESTIMATED
WK404ZurichESTIMATED
EW5726StuttgartESTIMATED
EW5704HamburgESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
ST2918ParisESTIMATED
JP157MunichESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF7864MalmoESTIMATED

DEPARTURES

XC550AntalyaSCHEDULED 05:50
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:05
FH976AntalyaSCHEDULED 07:30
TK4107AntalyaESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
PC6362AntalyaESTIMATED
DY4346GoteborgESTIMATED
GM6033ZurichESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
ST3139CopenhagenESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
PC346Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB5144BrusselsESTIMATED
OTF356PHeraklionESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC646AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OTF7414DusseldorfESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
ST6063VeronaESTIMATED
LX1431GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
GM6033ZurichESTIMATED
EW5701DusseldorfESTIMATED
GM6039GeneveESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
D83291CopenhagenESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
OTF7214MunichESTIMATED
ST2919ParisESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
EW5715HannoverESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EW5709MunichESTIMATED
GM6043GeneveESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
OTF7854MalmoESTIMATED
EW5727StuttgartESTIMATED
WK405ZurichESTIMATED
EW5705HamburgESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7414DusseldorfESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED