Lajmet
Isufi: Nuk duhet të presim pajtimin e të gjithëve që FSK të bëhet Ushtri
Jevtiq: FSK nuk është në ujdinë e koalicionit (VIDEO)
Vuçiq: Gati sa nuk qava kur dëgjova kundërshtimin e NATO’s për Ushtrinë e Kosovës
Të gjithë në pritje të Kryeministrit Mustafa. Çfarë do të thotë për Ushtrinë?
Kelmendi: Çakorri asnjëherë nuk ishte i Kosovës
Izetbegoviq: Ardhja e Vuçiqit në Sarajevë i kontribuon qetësimit
Osmani: Deklarata e SHBA për FSK’në, më e ashpra në historinë e marrëdhënieve tona
Vuçiq i lumtur me reagimin e SHBA-së dhe NATO-s për Ushtrinë e Kosovës
Thaçi: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës nuk mund të mbetet peng i Serbisë
Thaçin nuk e ndalin kundërshtimet e SHBA dhe NATO: FSK’së do t’ia japim detyrat e ushtris
Stoltenberg: Hapat e njëanshëm drejt krijimit të Forcave të Armatosura, të padobishëm
Maqedoni: Partitë në udhëkryq, SHBA-të i kërkojnë Ivanovit të mundësojë formimin e qeverisë
Kjo është gruaja e vetme që punon si roje e pyllit në Kosovë
Çaushi: FSK të mos negociohet në Bruksel
Zemaj: Kosova të ngrit padi ndaj Serbisë, FSK të mos ndërlidhet me dialog
Delawie: Jemi të shqetësuar për Projektligjin për Ushtrinë
Serbët kundërshtojnë ashpër formimin e ushtrisë së Kosovës
Beqa: Transformimi i FSK-së, çështje e brendshme e Kosovës
Daut Haradinaj: S’ka kthim mbrapa, ushtria duhet të themelohet
Veseli dhe Calavera konfirmojnë të ardhmen evropiane të Kosovës
Thaçi: Kthim prapa nuk ka, FSK bëhet ushtri
Presidenti u drejtohet qytetarëve në orën 18:00
Ymeri në ditën e grave: Jemi duke ecur mbrapshtë
Kërcënon me armë sigurimin në QKUK, arrestohet
Mediat italiane rrëfim për dy fëmijë shqiptarë: Ja si ulërinin pasi vizituan varrin e nënës
Rama: Burra, mos kini frikë nga protagonizmi i grave
Haradinaj: Nuk ka sakrificë më të madhe se e familjes Jashari
Ky është nxënësi që u plagos në buzë me armë zjarri (Foto)
Aksion i rrënimit të 7 objekteve në faza fillestare në Obiliq
Zjarrfikësit e Zubin Potokut në grevë, shkak rrogat
Jasharët hapën dyert e kullës por u injoruan nga Thaçi, Mustafa e Veseli
Nga 2020, Kosova me histori të saj
Koci: Nuk do ta harrojmë kurrë Adem Jasharin dhe Sami Lushtakun
Banorët e ‘Kalabrisë’ e duan tunelin e Stacionit të Autobusëve që të dalin në ‘Dardani’
“Të gjejmë forcë e ta ratifikojmë Demarkacionin”
Ja kush është personi i vetëm që e ndjek Edi Rama në Instagram (Foto)
Thaçi bën homazhe në Prekaz (FOTO)
Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim
Zvarritja e formimit të Qeverisë, bllokon mbajtjen e zgjedhjeve lokale
Ky është ish- ushtari i UÇK-së identik me Komandantin Adem Jashari (Foto)
Vulin i cilëson si të rrezikshme deklaratat e Musliut për shqiptarët në Serbi
Thaçi: Ushtria e Kosovës së shpejti realitet (FOTO)
Hoxha: Jasharajt i dhanë rrugën e pakthyeshme lirisë së Kosovës
Seanca e paraparë për të hënën, shtyhet për ditën e mërkurë
Thyen xhamat dhe futet në bankë, grabitësi del duarbosh
Limaj: Ajo për çka ka luftuar Adem Jashari na duhet sot më së shumti
Oda e Jasharajve sot nuk po pret mysafirë
Ta ndihmojmë Alban Beqirin të shërohet nga leukemia
Muhamet Mustafa: LDK’ja do ta rimarrë Prishtinën
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari