Kuriozitete
Shpërthen në lot, mbesa e saj kishte veshur fustanin e saj, të cilin gjyshja e kishte veshur 55 vjet më parë (Foto)
U pushua nga puna, vendosi të jetojë në shpellë – “gërmadhën” që e bleu 1 euro e ktheu në një vend përrallor (Foto)
A e vërejnë meshkujt se çfarë kanë të veshur femrat? Një eksperiment social jep përgjigjen! (Video)
E moshuara merr pjesë në varrimin e të panjohurve, të gjithë mbetën të shokuar kur e kuptuan se ajo shkon për të ngrënë ushqim falas (Foto)
I dhuron papuçet të dashurës që të “çlodh” muskujt nga taket e larta, kurse sandalet e saj i mbathi ai (Foto)
Pamje nga demolimi i urës 78-vjeçare në New York (Video)
Al Capone kishte frikë vetëm nga shpirtrat e të vdekurve!
Kjo shtëpi është nga kartoni dhe ndërtohet brenda një dite – mund të jetojë 100 rreth vjet (Foto)
Kështu stërvitet kampioni çek në ngritjen e peshave (Video)
Skandal në Francë: Gratë e zhveshura viheshin në radhë për të bërë seks me presidentin Jacques Chirac
E pabesueshme por e vërtetë: Breshka 700 kilogramëshe gjendet e ngordhur në det, transportohet për në kamion me buldozer (Foto/Video)
‘Selfie’ e Bush, Clinton e Obama ka habitur shumëkënd – të gjithë po pyesin kush është personi me ata në imazh (Foto)
Një dritë e çuditshme shfaqet në qiell mbi Rusi
Ishte shumë e plotë, duke vallëzuar çdo ditë arriti ta përgjysmoj peshën trupore (Video)
Robot apo njëri, vështirë të dallohet se çfarë është?! (Video)
Pjata që rrinte në fund dollapit, mund të shitet për afro 200 mijë euro (Foto)
Suita VIP, pishina, palestër fitnesi, restorant e kopsht me lule: Jahti më luksoz që ndonjëherë është prodhuar (Foto)
I vetëdijshëm se është unik, por jo se ishte një rekord botëror – njihuni me njeriun me më së shumti dhëmbë (Video)
Eksplodimi i kontrolluar rrëzoi brenda sekondave dy oxhakë – të lartë nga 170 metra (Video)
Zvicër: Pesë mijë franga dënim, nëse nxënësi e thyen zakonin dhe nuk ia jep dorën mësueses
Së bashku me shiun nga qielli binin edhe peshq, banorët habiten më këtë fenomen – shkencëtarët nuk kanë shpjegim për këtë (Foto/Video)
Fëmija palestinez synon rekordin Guinness – ai po magjeps njerëzit me elasticitetin e tij (Foto)
Tregon aftësitë e mahnitshme akrobatike, për t’i lënë përshtypje pushueses së plazhit (Video)
Ajo jeton me 1,100 mace, fle në një rimorkio dhe shpenzon 1,3 milion euro për kujdesin e tyre (Video)
Ishte lodhur duke pritur “të duhurin”, instruktorja e fitnesit martohet me veten (Foto)
Unike dhe të paharrueshme: 30 fotografi që tregojnë ballkonet më interesante të parë ndonjëherë (Foto)
“Hotel me pesë yje në qiell”: Brenda aeroplanit komercial më luksoz në botë (Foto)
Binjaket ruse në kërkim të një burri, janë të gatshme të ndajnë gjithçka me të (Foto)
Ky burrë ka zgjedhur një metodë të pazakontë për të forcuar muskujt e gjoksit – në vend të peshave ngrit femra (Foto/Video)
Gratë e Arabisë Saudite do të mund të ngasin makinën, por në fuqi mbesin 12 ndalesa tjera për to
Si në filma të James Bondit: Nëndetësja luksoze për të gjithë pasanikët që dëshirojnë të udhëtojnë pa u cenuar privatësia e tyre (Foto)
Eksperimenti i para 50 viteve, tregon reagimet e ushtarëve të droguar pa dijeninë e tyre (Video)
Eksperiment social: Qëndroi për shtatë ditë i mbyllur në një apartament pa telefon mobil e kompjuter, në fund të javës e kuptoi sa e tmerrshme është vetmia (Video)
Një kafene në Londër nuk e shërbeu kosovarin, shkaku i rrobave! (Foto)
Pesë breza në një fotografi – rrëfimi interesant për një familje nga Bresana e Opojës (Foto)
Ishte pranë ndarjes nga partneri pasi ishte e bindur që po e tradhton, pasi tentoi ta josh me motrat binjake – u pendua keq për veprimin (Video)
Humbi 40 kilogramë që të takohet me meshkujt që i pëlqenin, sot ajo po i habit të gjithë me linjat trupore (Foto)
Jastëku gjigant me ajër shpëtoi adoleshenten që ra nga kati i 33-të (Video)
Reshjet e shiut krijuan një flluskë gjigante nën barë (Video)
A e dini pse shumica e aeroplanëve janë me ngjyrë të bardhë?
Diamanti i madhësisë së topit të tenisit shitet për 53 milionë dollarë
Ujqit i rikthehen periferisë së kryeqytetit italian, pas më se një shekulli (Video)
Takimi në mes të Melania Trump dhe Princit Harry, gjesti për të cilin po flasin të gjithë! (Video)
Njihuni me britaniken e cila ka lindur aq shumë fëmijë, sa që për djalin më të vogël ka pasur probleme t’ia gjej një emër (Foto)
Edhe pse treni po ecte 110 kilometra në orë, 23-vjeçari nuk e kishte problem të qëndronte pas tij (Video)
Krijesa misterioze që u shfaq në breg, kthehet sërish në det pa u studiuar (Foto)
Në zinxhirin e shumicës së xhinseve shkruan “YKK” – a e dini pse?
Zgjidhet misteri që ka munduar njerëzimin për katër mijë vite: Zbulohet metoda si janë ndërtuar piramidat (Foto/Video)
Menduan se kishte sëmundje të pashërueshme, zbulohet se ishte mister medicional (Foto)