Burri mbyt gruan e tij

28.05.2020 12:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Burri mbyt gruan e tij

Ndarjet jo gjithmonë janë ‘paqësore’, andaj ka nga ata persona që nuk duan të pajtohen lehtë.

Kështu, një bashkëshort po pretendohet se ka vrarë bashkëshorten e tij pasi që ai nuk dëshironte të paguante divorcin ndaj saj.

Joseph Elledge thotë ende se është i pafajshëm për vrasjen e supozuar të bashkëshortes së tij kineze, 28-vjeçaren Mengqui Ji Elledge, trupi i së cilës ende nuk është gjetur që prej zhdukjes në tetor.

Elledge është akuzuar për vrasjen e gruas së tij që prej shkurtit në Columbia të shtetit të Missouri. Ai është akuzuar gjithashtu me dy sulme dhe me sjellje abuzive ndaj bijës së tij.

Prokurorët thonë se Elledge ka vrarë me mbytje gruan e tij pasi nuk dëshironte të paguante për divorcin e kushtueshëm apo të lejonte që gruaja e tij të largohej në Kinë me bijën e tyre.

Disa javë para zhdukjes Ji i kishte kërkuar një ish-të dashuri informacione për avokat divorci.

Sipas dokumenteve të gjyqit Elledge deklaroi humbjen e gruas së tij më 9 tetor 2019, por nuk i tha askujt për këtë derisa një ditë më vonë një mikeshë e gruas erdhi në shtëpi për ta takuar pasi Ji nuk i ishte përgjigjur telefonatave të nënës së saj nga Kina.

Police ka kërkuar gjatë në lumin Lamine, ku besohet se Elledge ka hedhur trupin e gruas së tij, por pa gjetur gjurmë. Zëdhënësi i policisë Jeff Pitts tha se autoritetet po presin të kërkojnë me mjete më të rënda.

Seanca e ardhshme e gjyqit është caktuar më 26 qershor.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

Smaka në prag të vendimit të Kushtetueses: Zgjidhja është zgjedhjet (VIDEO)

Smaka në prag të vendimit të Kushtetueses: Zgjidhja është zgjedhjet (VIDEO)

Arben Gashi: Vetëvendosje po bën prova për të protestuar kundër vetës

Arben Gashi: Vetëvendosje po bën prova për të protestuar kundër vetës

Qorrolli: Protesta e sotme s’do duhej të adresohet ndaj Gjykatës Kushtetuese

Qorrolli: Protesta e sotme s’do duhej të adresohet ndaj Gjykatës Kushtetuese

Vendimi i Kushtetueses: Për dikë pakënaqësi, për të tjerët festë

Vendimi i Kushtetueses: Për dikë pakënaqësi, për të tjerët festë

Bislimi prezanton Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike: Ligjërisht mund të procedohet në Kuvend

Bislimi prezanton Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike: Ligjërisht mund të procedohet në Kuvend