BlackBerry Messenger shuhet më 31 Maj

18.04.2019 22:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
BlackBerry Messenger shuhet më 31 Maj

Ruajini mirë telefonët e vjetër BlackBerry sepse versioni konsumator i BBM do të mbyllet zyrtarisht në fund të muajit Maj.

Në një postim në blog, Emtek, kompania e cila administron BBM që prej 2016-ës, tha se do ti japë fund mbështetjes për aplikacionin më 31 Maj pak kohë pas përpjekjeve për ta rivitalizuar me funksione si video thirrjet.

Ata që përdorin versionin enterprise të aplikacionit, quajtur BBMe, për ta do të vazhdojë të funksionojë normalisht.

Nëse ju mungon BBM dhe dëshironi të vazhdoni për ta përdorur, mund të shkarkoni versionin enterprise në Android dhe iOS falas por është një tarifë abonimi 2.5 dollarë çdo gjashtë muaj.

BBMe ofron enkriptim fundor, editim dhe tërheqje mesazhesh. Por nëse jeni si shumica e përdoruesve që kanë vendosur të ecin përpara, atëherë le të kujtojmë përgjithnjë atë që ky aplikacion revolucionarizoi kohë përpara se të vinte WhatsApp, Telegram, Messenger e shumë aplikacione të tjera komunikimi. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë