Berisha, të enjten për testet mjekësore te Sampdoria

14.06.2018 06:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Berisha, të enjten për testet mjekësore te Sampdoria

Mesfushori i RB Salzburgut, Valon Berisha, pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Sampdoria të enjten, pasi është arritur marrëveshja prej shtatë milionë eurosh plus bonuset.

Përfaqësuesi i Kosovës, i cili deri në vitin 2016 ka luajtur për Norvegjinë, ka pasur një sezon mbresëlënës, prandaj shërbimet e tij kërkohen nga klubet e ligave kryesore.

(Foto: Getty Images)

Në 45 ndeshje për Red Bull Salzburgun ka shënuar 13 gola dhe ka dhuruar 11 asistime.

Përkundër interesimit nga Lazio, ai ka arritur marrëveshje që të transferohet te Sampdoria, ndërsa klubi italian do të paguajë shtatë milionë euro dhe bonuse të lidhura me paraqitjen e tij.

Sipas Sky Sport Italia, të enjten Berisha do të arrijë në Itali për t’iu nënshtruar testeve mjekësore.

(Foto: Getty Images)

Valoni rrjedh nga Akademi e klubit norvegjez Egersund, ku vetëm një sezon është angazhuar në ekipin e parë.

Gjatë viteve 2010-2012 ishte pjesë e Vikingut, ndërsa më pas u transferua në Austri te Salzburgu. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve

“Ju e doni një kombëtare tjetër”, Valon Behrami: Gjithmonë kanë bërë dallime mes shqiptarëve dhe të tjerëve

“Ju e doni një kombëtare tjetër”, Valon Behrami: Gjithmonë kanë bërë dallime mes shqiptarëve dhe të tjerëve

Ushqimet që duhet t’i hani për t’u freskuar në ditët e nxehta të verës

Ushqimet që duhet t’i hani për t’u freskuar në ditët e nxehta të verës

Zyrtare: Pas 12 vjetëve te City, Joe Hart transferohet te Burnley

Zyrtare: Pas 12 vjetëve te City, Joe Hart transferohet te Burnley

Microsoft do të mbajë të gjallë Skype klasik edhe për ca kohë

Microsoft do të mbajë të gjallë Skype klasik edhe për ca kohë

Edhe pse është vetëm 12-vjeç, ndjek studimet në universitetin e mjekësisë

Edhe pse është vetëm 12-vjeç, ndjek studimet në universitetin e mjekësisë

15 këshilla për të jetuar një jetë të shëndetshme

15 këshilla për të jetuar një jetë të shëndetshme

Chelsea paguan klauzolën 100 milionë euroshe të portierit Jan Oblak

Chelsea paguan klauzolën 100 milionë euroshe të portierit Jan Oblak