Bayerni mposht Barcelonën

17.03.2015 15:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bayerni mposht Barcelonën
Bayern Munich është skuadra me përqindjen më të lartë të posedimit të topit deri më tani gjatë këtij sezoni. Gjiganti bavarez mposht Barcelonën me 71 për qind.

Pep Guardiola shquhet si trajner i cili aplikon lojë me dominim në posedimin e topët.

Dhe, kjo vërehet edhe në statistikat e publikuara që e paraqesin skuadrën e tij, Bayern Munich, në pozitën e parë sa i përket përqindjes në posedimin e topit.

Gjiganti bavarez ka mesatare prej 71 për qind të posedimit dhe për pak e mposht Barcelonën që i ndjek me 70.

Në pozitëën e tretë është Paris Saint-Germain me 64 për qind e më pas vjen Roma me 62.

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Parashikimi i Ricciardos: Starti i Botërorit, me emocione dhe gabime

Parashikimi i Ricciardos: Starti i Botërorit, me emocione dhe gabime

Mayweather e thotë troç: Luftoj nëse argëtohem dhe fitoj 600 milionë

Mayweather e thotë troç: Luftoj nëse argëtohem dhe fitoj 600 milionë

Milani del i pastër, asnjë tampon nuk nxori të infektuar me COVID-19

Milani del i pastër, asnjë tampon nuk nxori të infektuar me COVID-19

50 fanellat më të bukura në histori të futbollit

50 fanellat më të bukura në histori të futbollit

Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

Futbolli në Hungari, ofertat, të ardhmen dhe ndeshjet vendimtare me Kosovën, Florent Hasani flet hapur

Futbolli në Hungari, ofertat, të ardhmen dhe ndeshjet vendimtare me Kosovën, Florent Hasani flet hapur

La Liga: Njoftojmë se klubet po rikthehen në stërvitje

La Liga: Njoftojmë se klubet po rikthehen në stërvitje

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Zbulohet gjithçka në Angli

Zbulohet gjithçka në Angli

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Barcelona rivalizon Realin

Barcelona rivalizon Realin

Bale dhuron 500 mijë funta në spitalin ku ka lindur për të ndihmuar në betejën ndaj koronavirusit

Bale dhuron 500 mijë funta në spitalin ku ka lindur për të ndihmuar në betejën ndaj koronavirusit