Basha: Rama i ka orët e numëruara

28.03.2019 21:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Basha: Rama i ka orët e numëruara

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu drejtua protestuesve me një fjalë përpara Kuvendit të Shqipërisë, aty ku edhe po mbahet protesta ndërkohë që brenda në Parlament po mbahet seanca plenare.

Kreu i PD-së tha se kryeministri Edi Rama është shndërruar në simbol të krizës, mungesës së shpresës dhe ekonomisë së shkatërruar.

“Edi Rama rriti taksat, energjinë, çoji në burg drejt vetëvrasjeve dhjetëra familjarë që nuk pagunin faturat e kripura, rriti çmimin e ujit, të naftës dhe shkatërroi dhjetëra mijëra biznese duke lënë njerëzit në mes të rrugës pa punë”, deklaroi Basha.

Ai gjithashtu tha se Rama është munduar të mashtrojë shqiptarët me propagandë së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mitingun e Partisë Socialiste të së shtunës së kaluar.

Basha tha se në sheshin e protestës janë bashkuar hallet e shqiptarëve, por ata janë shpresa e vetme për zgjidhjen e tyre.

“E di që gjithsecili prej jush ka ardhur me vendosmërinë e pathyeshme për t’i dhënë fund regjimit mafioz të Edi Ramës dhe për ta përcjell Maduron e Ballkanit drejt drejtësisë ose në azil politik, por edhe për t’i dhënë sinjal të qartë shprese çdo shqiptari kudo ku ndodhet. Si çdo protestë tjetër, edhe sot këtu janë bashkuar hallet e panumërta të shqiptareve, por edhe zgjidhjet edhe shpresa për atë që po vjen”, vijoi kreu i PD-së.

Basha tha se Edi Rama i ka orët e numëruara dhe ndryshimet, që ai paralajmëroi, tha se janë për një shtet që do t’i takojë dhe shërbejë vetëm qytetarëve./

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë