Avdi Pireva i hyn garës për deputet nga lista zgjedhore e LDK-së

06.09.2019 17:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Avdi Pireva i hyn garës për deputet nga lista zgjedhore e LDK-së

Avdi Pireva në një postim në Facebook ka konfirmuar se do të jetë pjesë e garës elektorale.

Te dashur miq!
Jam i nderuar që Kryesia dhe Këshilli i Përgjithshëm i LDK miratoi propozimin e Degës së Tretë të LDK në Prishtinë për nominimin tim për kandidat për deputet të Kuvendit të Republikës së Kosovës.
Falenderoj Nëndegën time MATI-1 Kryetarin Borovci, Kryesinë e Degës, Kryesinë dhe Këshillin e Përgjithshëm të LDK-së, Kryetarin Mustafa e Nënkryetarin Haziri për miratimin e propozimit.
Jam i bindur që ky proces zgjedhor do të rezultoj me fitore bindëse të LDK-së dhe të kandidates për Kryeministre, zonjës Vjosa Osmani.

Na priftë e mbara.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti këmbëngul se Lista Serbe nuk do të përfshihet në qeverinë e re

Kurti këmbëngul se Lista Serbe nuk do të përfshihet në qeverinë e re

Mediat serbe: Macron “partneritet të privilegjuar” në këmbim të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Mediat serbe: Macron “partneritet të privilegjuar” në këmbim të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Timonie: Pritjet për caktimin  e datës ishin jo reale

Timonie: Pritjet për caktimin e datës ishin jo reale

Turqia do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën

Turqia do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën

Vuçiç i hedh benzinë zjarrit: Mos hapja e negociatave, e justifikon afrimin me Rusinë dhe Kinën

Vuçiç i hedh benzinë zjarrit: Mos hapja e negociatave, e justifikon afrimin me Rusinë dhe Kinën

Kujdes kur aplikoni për viza pune online, dikush mund të marrë kredi me dokumentet tuaja

Kujdes kur aplikoni për viza pune online, dikush mund të marrë kredi me dokumentet tuaja

Vetëvendosja e kundërshton Lumezin se kush duhet t’i kryejë hetimet për rastin Dehari

Vetëvendosja e kundërshton Lumezin se kush duhet t’i kryejë hetimet për rastin Dehari

Reagon Mimoza Kusari-Lila pas publikimit të ekspertizës për rastin Dehari

Reagon Mimoza Kusari-Lila pas publikimit të ekspertizës për rastin Dehari

Konferenca e OSBE-së në Tiranë, Cakaj: Të hapim një kapitull tjetër të bashkëpunimit mesdhetar

Konferenca e OSBE-së në Tiranë, Cakaj: Të hapim një kapitull tjetër të bashkëpunimit mesdhetar

Vjosa Osmani takohet me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova

Vjosa Osmani takohet me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova

Lumezi: Kemi kërkuar ndihmën e Amerikës për hetimin e rastit Dehari

Lumezi: Kemi kërkuar ndihmën e Amerikës për hetimin e rastit Dehari

Merret vendim për tre zyrtarët serbë që u arrestuan sot në veri të Mitrovicës

Merret vendim për tre zyrtarët serbë që u arrestuan sot në veri të Mitrovicës

Tregtohej kokainë në një lokal të Vlorës, pranga gruas 30-vjeçare dhe një tjetri

Tregtohej kokainë në një lokal të Vlorës, pranga gruas 30-vjeçare dhe një tjetri

Haxhiu: Prokuroria në Prizren s’mund të hetojë më rastin Dehari, duhet ta bëjë Prokuroria Speciale

Haxhiu: Prokuroria në Prizren s’mund të hetojë më rastin Dehari, duhet ta bëjë Prokuroria Speciale

Vuçiq: Askush nuk na ofron asgjë tjetër pos njohjes së Kosovës

Vuçiq: Askush nuk na ofron asgjë tjetër pos njohjes së Kosovës

“Babi pse ma humbën mundësinë të të njoh…”, gruaja e Astrit Deharit poston fotografinë prekëse

“Babi pse ma humbën mundësinë të të njoh…”, gruaja e Astrit Deharit poston fotografinë prekëse