Atletico-Juve ndahen në barazim/ PSG leksion Realit

19.09.2019 11:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Atletico-Juve ndahen në barazim/ PSG leksion Realit

Paris Saint Germaini i jep një leksion të mirë futbolli Realit të Madridit në Ligën e Kampioneve. Skuadra transalpine edhe pse pa yjet e saj si Neymar e Cavani arriti t’u imponohet me forcë skuadrës madrilene teksa e mposhti me rezultatin 3-0.

Që Paris Saint Germain ishte shumë superior ndaj 13 herë kampionëve të evropës, e tregon edhe fakti që Reali i Madridit nuk bëri asnjë gjuajtje një portën e francezëve gjatë gjithë 90 minutave që mbrohej nga një njohje e vjetër e tij, Keylor Navas, ndërkohë që ndëshkuesi u bë një tjetër ish, Angel Di Maria.

Argjentinasi ishte autori i dy golave në këtë fitore të Paris Saint Germainin, ndërkohë që Meunier fiksoi rezultatin 3-0 për kampionët e Francës. Atletico Madrid dhe Juventus u bënë protagonistë të një ndeshjeje drithëruese në Wanda Metropolitano e mbyllur në barazimin 2-2.

Gjithçka ndodhi në pjesën e dytë dhe gjërat u dukën se po shkonin mjaft mirë për Zonjën e Vjetër që mori avantazhin e dyfishtë 2-0 pas golave të Cuadrados dhe Matuidi.

Por Atkletico nuk kishte thënë ende fjalën e tij me skuadrën spanjolle që shkurtoi diferencën me Savic, ndërkohë që në minutën e fundit Herrera vulosi rezultatin e barabartë 2-2. Fitore të lehta shënuan Bayerni i Mynihut që mundi Crvena Zvezdën 3-0 dhe Manchester City që mposhti Shakhtar në fushën e këtij të fundit 3-0. Ngeci edhe Tottenhami që barazoi 2-2 me Olympiakosin./Top Channel/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi

Albin Kurti në “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen Kosovë-Mali i Zi

Albin Kurti në “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen Kosovë-Mali i Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë