Atleti britanik theu rekord në kërcim së largu, nga njëra shufër paralele në tjetrën (Video)

24.11.2018 11:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Atleti britanik theu rekord në kërcim së largu, nga njëra shufër paralele në tjetrën (Video)

Ashley Watson nga Leeds i Anglisë, ka shënuar rekord për kërcimin më të gjatë së prapthi, prej njërës shufër paralele në tjetrën.

Në fakt, ky atlet britanik hyri në Librin e Rekordeve të Ginisit, pasi u hodh për 5.87 metra, para se të kapet me sukses në cak, transmeton Telegrafi.

Kjo pasi u rrotullua tri herë së prapthi, ndërsa u kap në shufrën që ndodhej në lartësinë paralele prej nga u lëshua.

“Është çudi që askush nuk e ka provuar më parë”, ka thënë Watson, pasi e kreu me sukses manovrën, pas provës së tetë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Atleti britanik theu rekord në kërcim së largu, nga njëra shufër paralele në tjetrën (Video)

Atleti britanik theu rekord në kërcim së largu, nga njëra shufër paralele në tjetrën (Video)

Milwaukee dhe Philadelphia 76ers befasohen në shtëpi nga Phoenix dhe Cleveland

Milwaukee dhe Philadelphia 76ers befasohen në shtëpi nga Phoenix dhe Cleveland

Lakers vazhdojnë me fitore, mposhtin në shtëpi Utah Jazz

Lakers vazhdojnë me fitore, mposhtin në shtëpi Utah Jazz

Lëshuesit me kostum u kapën për krahët e aeroplanit, derisa ndodheshin në 4,000 metra lartësi (Video)

Lëshuesit me kostum u kapën për krahët e aeroplanit, derisa ndodheshin në 4,000 metra lartësi (Video)

Zyrtare: Alcacer lojtar i Borussia Dortmund

Zyrtare: Alcacer lojtar i Borussia Dortmund

Google Maps përmirëson lokalizimin në ambiente të brendshme

Google Maps përmirëson lokalizimin në ambiente të brendshme

Sergio Ramos dështoi në testin e dopingut në finalen e Ligës së Kampionëve

Sergio Ramos dështoi në testin e dopingut në finalen e Ligës së Kampionëve

Njëvjeçarja bie në hekurudhë, treni kalon mbi të – shpëton pa asnjë gërvishtje (Video, +16)

Njëvjeçarja bie në hekurudhë, treni kalon mbi të – shpëton pa asnjë gërvishtje (Video, +16)

Interi pa tre lojtarë kundër Frosinones

Interi pa tre lojtarë kundër Frosinones

Tronditet Nokia, kompania rikthen në fokus rrjetet e telekomunikacionit dhe 5G-në

Tronditet Nokia, kompania rikthen në fokus rrjetet e telekomunikacionit dhe 5G-në

UEFA reagon për rastin e Ramosit me anti-doping: Trajtimi i lojtarit ishte në rregull

UEFA reagon për rastin e Ramosit me anti-doping: Trajtimi i lojtarit ishte në rregull

“Black Friday”, 6.4 miliardë dollarë të shpenzuara në 24 orë

“Black Friday”, 6.4 miliardë dollarë të shpenzuara në 24 orë

“E Premtja e Zezë”, në Itali ofrohet ulje edhe në shërbimin funeral

“E Premtja e Zezë”, në Itali ofrohet ulje edhe në shërbimin funeral

Sarri: City më lartë se ekipet tjera, duhet të vazhdojmë ta zvogëlojmë diferencën që nga ndeshja me Tottenhamin

Sarri: City më lartë se ekipet tjera, duhet të vazhdojmë ta zvogëlojmë diferencën që nga ndeshja me Tottenhamin

Ushqimet më të mira për të ngrënë në mëngjes

Ushqimet më të mira për të ngrënë në mëngjes

Valverde: Dembele talent i rrallë, po mundohemi ta ndihmojmë

Valverde: Dembele talent i rrallë, po mundohemi ta ndihmojmë