Arsenalin e eliminon ‘pesha’ e golit të mysafirit (VIDEO)

17.03.2015 22:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arsenalin e eliminon ‘pesha’ e golit të mysafirit (VIDEO)

Arsenalit nuk i ka mjaftuar fitorja 2:0 ndaj Monacos në Francë, për të shkuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Topçinjve u ka kushtuar shtrenjtë humbja 1:3 në shtëpi në ndeshjen e parë, fitore kjo që e çoi përpara ekipin francez, vetëm falë avantazhit të golit të mysafirit, pasi rezultati i përgjithshëm pas dy ndeshjeve ishte, 3:3.

Por, pasi klubi mbretëror francez ka shënuar tre gola si mysafir, e preku çerekfinalen. Golat për ekipin e Arsene Wengerit sonte i shënuan Olivier Giroud (36’) dhe Aaron Ramsey (79’).

Në duelin tjetër, Atletico Madridi e mposhti Bayer Leverkusenin 1:0 falë golit të Mario Suarez (27’). Pasi ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat identik, ekipet do të shkojnë në vazhdime. /Zëri/

/zeri/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Barazon Kosova

Barazon Kosova

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Kosova sulmon, Moldavia shënon

Kosova sulmon, Moldavia shënon

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin