Arrihet marrëveshja, Roma siguron brazilianin Talisca

30.04.2018 14:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arrihet marrëveshja, Roma siguron brazilianin Talisca

Roma është në pritje të ndeshjes së dytë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve ndaj Liverpoolit.

Giallorosët do të tentojnë të rikthejnë rezultatin për ta siguruar finalen e madhe të Kievit.

E arritja në gjysmëfinale i ka pasuruar shumë verdh e kuqtë që tani po pritet të bëjnë transferime të mëdha në verë.

Emri i parë që do t’i bashkohet Romës është mesfushori braziliani Anderson Talisca.

Ka qenë e përditshmja turke Fanatik që ka njoftuar se Roma ka arritur marrëveshje me agjentin e lojtarit.

Anderson Talisca (Photo /Getty Images)

Talisca është i huazuar te Besiktasi nga Benfica por klubi turk nuk do ta aktivizojë klauzolën për blerjen e lojtarit prej 21 milionë eurove.

Përveç Besiktasit, Talisca për skuadrat tjera ka klauzolë largimi prej 40 milionë eurove.

Roma është pajtuar të paguajë këtë shumë te Benfica për transferimin e brazilianit.

Përveç Romës në garë për lojtarin është edhe Manchester United, Arsenal, Monaco dhe Borussia Dortmund. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Dy receta të thjeshta që i heqin lythat nga çdo pjesë e trupit!

Dy receta të thjeshta që i heqin lythat nga çdo pjesë e trupit!

Marca: Kriza e  Real Madridit lidhet me formën e dobët të Toni Kroosit dhe Luka Modricit

Marca: Kriza e Real Madridit lidhet me formën e dobët të Toni Kroosit dhe Luka Modricit

Facebook paditet për mashtrimin me performancën e videove

Facebook paditet për mashtrimin me performancën e videove

Vetura, jahte e aeroplanë privat, jeta luksoze e fëmijëve të pasanikëve të Meksikës (Foto)

Vetura, jahte e aeroplanë privat, jeta luksoze e fëmijëve të pasanikëve të Meksikës (Foto)

E mposhti Gjilanin, por Fadil Ademi nuk e ka synim të qëndrojë te Llapi

E mposhti Gjilanin, por Fadil Ademi nuk e ka synim të qëndrojë te Llapi

Investitorë të fuqishëm brenda Facebook kërkojnë largimin e Zuckerberg

Investitorë të fuqishëm brenda Facebook kërkojnë largimin e Zuckerberg

Sheqeri në gjak mund ta rrisë mundësinë e demencës

Sheqeri në gjak mund ta rrisë mundësinë e demencës

Kante i gatshëm të rinovojë me Chelsean

Kante i gatshëm të rinovojë me Chelsean

Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen

Real Madridi e ka telefonuar Antonio Conten

Real Madridi e ka telefonuar Antonio Conten

Chrome 70 anulon funksionin kontrovers që vuri në dyshim privatësinë e përdoruesve

Chrome 70 anulon funksionin kontrovers që vuri në dyshim privatësinë e përdoruesve

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Jo vetëm Juve, edhe Roma pas Andersenit

Jo vetëm Juve, edhe Roma pas Andersenit

Një problem sigurie në iOS 12 ekspozon fotot dhe kontaktet tuaja

Një problem sigurie në iOS 12 ekspozon fotot dhe kontaktet tuaja

Fluturaket ushtarake vietnameze, fluturuan mbi ‘kokat’ e motoçiklistëve para se të aterrojnë (Video)

Fluturaket ushtarake vietnameze, fluturuan mbi ‘kokat’ e motoçiklistëve para se të aterrojnë (Video)