Apple publikoi iOS 12.2 me shërbimin e ri të lajmeve dhe animoji të rinj

26.03.2019 13:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple publikoi iOS 12.2 me shërbimin e ri të lajmeve dhe animoji të rinj

Apple publikoi ditën e sotme versionin 12.2 të iOS për iPhone dhe iPad. Debutimi sjell Apple News Plus, shërbimin e ri të lajmeve me pagesë i cili kushton 9.99 dollarë në muaj.

Një tjetër funksion i rëndësishëm në iOS 12.2 është aftësia e Siri për të luajtur video nga pajisjet iOS në Apple TV.

Pra përdoruesit mund të kontrollojnë Apple TV me Siri nga iPhone, iPad ose iPod Touch. Për këtë duhet përditësuar Apple TV në versionin 12.2 gjithashtu.

Siç pritej përditësimi sjell mbështetjen edhe për kufjet e reja wireless, gjeneratën e dytë të AirPods. Sa i përket funksionaliteteve, iOS 12 sjell katër animoji të reja ku përfshihgen një gjirafë, një peshkaqen, një derrkuc dhe një buf.

Normalisht përditësimi i ri përmban rregullime gabimesh dhe përditësime sigurie. Për të kontrolluar për përditësimin në iPhone dhe iPad vizitoni aplikacionin “Settings” më pas klikoni “General.”

Navigoni në “Software Update” dhe automatikisht duhet të shfaqet versioni i fundit i sistemit operativ për tu instaluar. Pjesa tjetër është durimi juaj deri në instalimin e tij. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë