Antalyaspor shfaq interesim për Antonellin

20.11.2017 13:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Antalyaspor shfaq interesim për Antonellin

Tregu i transferimeve e janarit pritet të sjellë largime në shtëpinë e Milanit.

I pari që mund t’u japë lamtumirën kuqezinjve është Luca Antonelli, i cili nuk po gjen hapësirat e dëshiruara në drejtimin e trajnerit Vincenzo Montella.

Mbrojtësi ka shprehur dëshirën për t’u larguar dhe po vlerëson ofertat në drejtim të tij. Për 30-vjeçarin ka shfaqur interes edhe Antalyaspor, që drejtohet nga Leonardo, por mbrojtësi preferon të qëndrojë në Itali.

Luca Antonelli është bërë pjesë e Milanit në verë të 2015-ës dhe që nga ajo kohë është aktivizuar në 47 ndeshje me kuqezinjtë në Serinë A, duke shënuar katër gola.

Italiani ka luajtur vetëm 38 minuta këtë sezon dhe nuk është aspak i kënaqur.

Çmimi i mbrojtësit është pesë milionë euro. /SS/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Krasniqi: Ishte shumë duel i vështirë

Krasniqi: Ishte shumë duel i vështirë

Kampioni vazhdon me humbje, mposhtet në udhëtim te Dallas

Kampioni vazhdon me humbje, mposhtet në udhëtim te Dallas

Shqipëria mposhtet në shtëpi nga Skocia, bie në Ligën D  

Shqipëria mposhtet në shtëpi nga Skocia, bie në Ligën D  

Italia nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Portugalisë në San Siro

Italia nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Portugalisë në San Siro

Shqipëri 0-4 Skoci, notat e lojtarëve

Shqipëri 0-4 Skoci, notat e lojtarëve

Mavraj: Kërkoj falje, edhe pse u provokova duhet të reagoja ndryshe

Mavraj: Kërkoj falje, edhe pse u provokova duhet të reagoja ndryshe

Italiania 62-vjeçare bëhet nënë, ‘adoptoi’ embrionet e një çifti shqiptar

Italiania 62-vjeçare bëhet nënë, ‘adoptoi’ embrionet e një çifti shqiptar

Lexuesit e Telegrafit zgjedhin Rashicën si më të mirin ndaj Maltës

Lexuesit e Telegrafit zgjedhin Rashicën si më të mirin ndaj Maltës

Festa e ICO-ve ka përfunduar thonë ekspertët

Festa e ICO-ve ka përfunduar thonë ekspertët

Ismajli: I lumtur dhe krenar me debutimin te Shqipëria, Kosovës i uroj suksese

Ismajli: I lumtur dhe krenar me debutimin te Shqipëria, Kosovës i uroj suksese

FBI prezanton kopjet 3D të fytyrave që shfrytëzuan të burgosurit, që të arratisen nga Alkatrazi (Foto)

FBI prezanton kopjet 3D të fytyrave që shfrytëzuan të burgosurit, që të arratisen nga Alkatrazi (Foto)

Robin Krasniqi triumfon ndaj Landaetas dhe mbron titullin

Robin Krasniqi triumfon ndaj Landaetas dhe mbron titullin

30 miliardë dollarë të investuara dhe shumica e ICO-ve nuk kane dhënë asgjë

30 miliardë dollarë të investuara dhe shumica e ICO-ve nuk kane dhënë asgjë

Krasniqi mposht Landaetan, mbron titullin e Evropës

Krasniqi mposht Landaetan, mbron titullin e Evropës

Panucci i mërzitur: Humbja erdhi për fajin tim, i marr të gjitha përgjegjësitë

Panucci i mërzitur: Humbja erdhi për fajin tim, i marr të gjitha përgjegjësitë

Shkëlqim Demhasaj i lumtur me debutimin e tij te Kosova

Shkëlqim Demhasaj i lumtur me debutimin e tij te Kosova