Allegri: Icardi është lojtar i madh, tregu fillon pas Kupës së Botës

14.06.2018 11:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Allegri: Icardi është lojtar i madh, tregu fillon pas Kupës së Botës

Trajneri i Juventusit, Allegri pranon se sulmuesi i Interit, Mauro Icardi është një lojtar i madh, por këmbëngul se tregu i transferimeve fillon pas Kupës së Botës.

Icardi ishte subjekt i një lajmi shkëmbimi shokues me Gonzalo Higuain në shtypin italian të javës së shkuar, por një gjë e tillë u mohua më vonë.

Edhe Allegri u pyet për spekulimet rreth Icardit, të cilin e cilësoi si lojtarë të madh, teksa foli edhe për portierin Mattia Perin, mesfushorin e CSKA-s, Aleksandr Golovin dhe ish-lojtarin e Interit, Joao Cancelo.

“Perin është një blerje e shkëlqyer”, ka thënë fillimisht Allegri për Calciomercato.com.

Mauro Icardi (Getty Images)

“Golovin? Nga të dy videot që kam parë prej tij, ai duket i mirë për mua”.

“Cancelo? Juventusi gjithmonë lëviz mirë në treg edhe kur tregu mbyllet. Për fat të mirë këtë vit pritet ta kemi më herët një skuadër konkurruese”.

“Higuain-Icardi? Ata janë dy sulmues të mëdhenj dhe gjithmonë them se kur ka një Kupë të Botës, tregu fillon pas Kupës së Botës. Është e vështirë para atëherë”.

“Kupa e Botës gjithmonë tërheq lojtarë që do të kishim vlerësuar paraprakisht ndryshe”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

Massimiliano Allegri në ndeshjen ndaj Interit në Allianz Stadium (Getty Images)

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Drejtori sportiv i Interit, Ausilio: Modric? Do të shohim

Drejtori sportiv i Interit, Ausilio: Modric? Do të shohim

Granit Xhaka caktohet njëri nga zëvendëskapitenët e Arsenalit

Granit Xhaka caktohet njëri nga zëvendëskapitenët e Arsenalit

Chelsea i Sarrit e nis sezonin e ri me fitore bindëse në udhëtim te Huddersfieldi

Chelsea i Sarrit e nis sezonin e ri me fitore bindëse në udhëtim te Huddersfieldi

Iniesta dhuron magji tek goli i tij i parë në Japoni, driblon me mjeshtëri një mbrojtës dhe pastaj edhe portierin kundërshtar  

Iniesta dhuron magji tek goli i tij i parë në Japoni, driblon me mjeshtëri një mbrojtës dhe pastaj edhe portierin kundërshtar  

Cassano: CR7 do të shënojë 40 gola, Juve e ka Scudetton deri më 2022

Cassano: CR7 do të shënojë 40 gola, Juve e ka Scudetton deri më 2022

Mariano: E vështirë t’i thuhet “jo” Realit

Mariano: E vështirë t’i thuhet “jo” Realit

Pogba: Gjithmonë do të jap më të mirën

Pogba: Gjithmonë do të jap më të mirën

Federata Spanjolle lejon zëvëndësimin e katërt në ndeshjet e Superkupës

Federata Spanjolle lejon zëvëndësimin e katërt në ndeshjet e Superkupës

Vajzat tona, ambasadoret më të mira – Arineta rrëfen rrugën drejt majave të botës

Vajzat tona, ambasadoret më të mira – Arineta rrëfen rrugën drejt majave të botës

Keita Balde shumë afër Interit

Keita Balde shumë afër Interit

Rritje page dhe qëndrim, apo kalim te Interi? Mediat italiane dhe ato spanjolle në ‘luftë’, vikendi vendos të ardhmen e Modric

Rritje page dhe qëndrim, apo kalim te Interi? Mediat italiane dhe ato spanjolle në ‘luftë’, vikendi vendos të ardhmen e Modric

Shumë arsye për të besuar se ky është Atletico Madridi më i fortë i dekadës së fundit – Blerja rekord, yjet e ‘blinduar’ dhe trajner të madh

Shumë arsye për të besuar se ky është Atletico Madridi më i fortë i dekadës së fundit – Blerja rekord, yjet e ‘blinduar’ dhe trajner të madh

Andre Silva afër largimit drejt Sevillas

Andre Silva afër largimit drejt Sevillas

Manchester United e nis me fitore sezonin e ri, Pogba dhe Shaw fusin në ‘kurth’ dhelprat

Manchester United e nis me fitore sezonin e ri, Pogba dhe Shaw fusin në ‘kurth’ dhelprat

Pjanic dhe Alex Sandro me kontrata të reja te Juventusi

Pjanic dhe Alex Sandro me kontrata të reja te Juventusi

Barcelona duhet ta falënderojë Evertonin, 52.6 milionë euro në arkat e klubit prej blerjeve dhe huazimeve të bëra nga anglezët

Barcelona duhet ta falënderojë Evertonin, 52.6 milionë euro në arkat e klubit prej blerjeve dhe huazimeve të bëra nga anglezët