Ali Berisha: Do ta mbrojmë me të gjitha format demokratike taksën 100 për qind

21.02.2020 23:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ali Berisha: Do ta mbrojmë me të gjitha format demokratike taksën 100 për qind

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj mallrave serbe.

Ai ka thënë për “Epoka e Re” se deri më tani kanë arritur t’i mbledhin mbi 30 nënshkrime të deputetëve opozitarë për këtë çështje.

Berisha ka vlerësuar se duhet të ketë konsensus të të gjitha partive politike për mbajtjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe.

Deputeti i AAK’së ka thënë se paralajmërimi i qeverisë për zëvendësim të taksës me reciprocitet është mashtrim.

“Ne do t’i përdorim të gjitha format demokratike për ta penguar vendimin e qeverisë për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe”, ka thënë Berisha.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sfidat e të bërit Biznes në Kosovë!

Sfidat e të bërit Biznes në Kosovë!

Të rritet bashkëpunimi tregtar në mes Kosovës dhe Shqipërisë

Të rritet bashkëpunimi tregtar në mes Kosovës dhe Shqipërisë

Kurti njofton për shkarkimin e zv.kryeshefit të KRU “Prishtina”

Kurti njofton për shkarkimin e zv.kryeshefit të KRU “Prishtina”

Sigurohen 27,500 kg miell për të gjitha familjet në asistencë sociale në Drenas

Sigurohen 27,500 kg miell për të gjitha familjet në asistencë sociale në Drenas

PDK-ja mbledh nënshkrimet, më 14 prill seancë për Pako të re Emergjente

PDK-ja mbledh nënshkrimet, më 14 prill seancë për Pako të re Emergjente

Mësoni nga cila lagje është i infektuari i fundit nga Gjilani

Mësoni nga cila lagje është i infektuari i fundit nga Gjilani

KFOR-i amerikan dhuron pajisje mbrojtëse për QKMF-në në Mitrovicë

KFOR-i amerikan dhuron pajisje mbrojtëse për QKMF-në në Mitrovicë

65-vjeçari nga Ferizaj që vdiq nga koronavirusi ka punuar në Bondsteel

65-vjeçari nga Ferizaj që vdiq nga koronavirusi ka punuar në Bondsteel

Një tjetër i prekur me koronavirus në Gjilan, Haziri thotë se po shohin me kë është takuar

Një tjetër i prekur me koronavirus në Gjilan, Haziri thotë se po shohin me kë është takuar

Dhjetë për qind e të infektuarve në Maqedoninë e V. janë punonjës shëndetësorë

Dhjetë për qind e të infektuarve në Maqedoninë e V. janë punonjës shëndetësorë

​Vitia mirënjohës infermiereve dhe mamive: Jeni mburojë për shëndetin tonë

​Vitia mirënjohës infermiereve dhe mamive: Jeni mburojë për shëndetin tonë

Rukiqi: Pagesat do të kalojnë në llogari të punëtorëve, jo te bizneset

Rukiqi: Pagesat do të kalojnë në llogari të punëtorëve, jo te bizneset

Konfirmohen 5 raste të reja me koronavirus nga testimi i 13 personave te hospitalizuar

Konfirmohen 5 raste të reja me koronavirus nga testimi i 13 personave te hospitalizuar

Trusti jep shpjegime pasi humbën miliona nga pensionet e kosovarëve

Trusti jep shpjegime pasi humbën miliona nga pensionet e kosovarëve

65 vjeçari nga Ferizaj që vdiq nga arresti kardiak rezultoi pozitiv edhe në COVID-19

65 vjeçari nga Ferizaj që vdiq nga arresti kardiak rezultoi pozitiv edhe në COVID-19

Nisma në Malishevë: Kurti po e injoron komunën më të prekur nga COVID-19

Nisma në Malishevë: Kurti po e injoron komunën më të prekur nga COVID-19