Adoleshentët qëndrojnë në një vinç në 250 metra lartësi, pa asnjë pajisje të sigurisë – vetëm për të prodhuar disa pamje (Foto/Video)

21.02.2019 11:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Adoleshentët qëndrojnë në një vinç në 250 metra lartësi, pa asnjë pajisje të sigurisë – vetëm për të prodhuar disa pamje (Foto/Video)

Dy djem adoleshentë kanë rrezikuar jetën e tyre, vetëm e vetëm për të prodhuar disa pamje që shkaktojnë “drithërimë”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për momentin kur djemtë janë vendosur në mënyrë të pasigurt – pa ndonjë pajisje sigurie – në majë të një vinçi rreth 250 metra mbi tokë.

Siç thuhet më tej, djemtë u ngjitën në vinçin në Canary Wharf, Londër, dhe mund të shihen se si qëndrojnë atje në mënyrë të rrezikshme.

Ndërsa po bënin xhirimin e pamjeve, njëri nga djemtë dëgjohet duke thënë “Kjo është çmenduri”.

Ndërtesa e Canary Wharf, e cila qëndron në një gjatësi prej vetëm 204 metrash, mund të shihet në video – shumë më poshtë adoleshentëve.

Mania për ‘ngjitje të lirë urbane’ është bërë trend që nga viti 2007, por lëvizja kohët e fundit ka fituar më shumë vëmendje.

Disa ekstremistë pëlqejnë të ngjiten në ndërtesa të larta vetëm për të nxjerrë një fotografi të tyre.

Ndërsa numri i saktë i vdekjeve nga ngjitjet e tilla nuk dihet, nuk do të ishte një fund i pazakontë për ata që rrezikojnë jetën e tyre, vetëm për një “fotografi adrenaline”. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin

Çka duhet të dini për lëkurën? Stresi, çokollata, sapuni…Si ta mbajmë të shëndetshme

Çka duhet të dini për lëkurën? Stresi, çokollata, sapuni…Si ta mbajmë të shëndetshme

Ky ilaç shëron shpejt depresionin

Ky ilaç shëron shpejt depresionin

Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur

Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur

ICT Awards 7 viziton Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike-Mekatronikë në Universitetin e Prishtinës

ICT Awards 7 viziton Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike-Mekatronikë në Universitetin e Prishtinës

Prototipe të iPhone po përdoren për të thyer sigurinë e telefonëve të Apple

Prototipe të iPhone po përdoren për të thyer sigurinë e telefonëve të Apple

Arsyet pse nuk preferohet të flini me telefon pranë trupit

Arsyet pse nuk preferohet të flini me telefon pranë trupit

Hulumtuesit gjejnë një mënyrë për të mësuar se me kë keni komunikuar në Messenger

Hulumtuesit gjejnë një mënyrë për të mësuar se me kë keni komunikuar në Messenger