Admirali Foggo bën thirrje për formimin e Qeverisë së re

19.11.2019 15:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Admirali Foggo bën thirrje për formimin e Qeverisë së re

Komandanti i Komandës së Përbashkët të Forcave Aleate në Napoli, admirali James Foggo, u bëri thirrje partive fituese të zgjedhjeve në Kosovë, që të formojnë Qeverinë e re. Krejt kjo sipas tij, në mënyrë që ta shtyjnë Kosovën përpara drejt stabilitetit dhe prosperitetit. Këto komente ai i bëri pas ceremonisë së ndërrimit të komandës së […]

Komandanti i Komandës së Përbashkët të Forcave Aleate në Napoli, admirali James Foggo, u bëri thirrje partive fituese të zgjedhjeve në Kosovë, që të formojnë Qeverinë e re.

Krejt kjo sipas tij, në mënyrë që ta shtyjnë Kosovën përpara drejt stabilitetit dhe prosperitetit.

Këto komente ai i bëri pas ceremonisë së ndërrimit të komandës së KFOR-it.

“Tani e keni mundësinë që të formoni qeverinë e re. Zgjedhjet ishin të lira dhe shumë gjëra të mira kemi dëgjuar”.

“Kështu po i them popullit të Kosovës dhe zyrtarëve të ri të zgjedhur që të shtyjnë këtë shtete në stabilitet dhe prosperitet”, theksoi Admirali Foggo.

Më tej, ai tha se nuk kanë planifikuar për reduktim të trupave të KFOR-it në Kosovë.

Një fjalë rasti foli edhe gjeneralmajori Miachael Risi, komandanti i ri i KFOR-it. Ai tha se është një nder i madh që i është dhënë autoriteti t’i shërbejnë popullit të Kosovës.

“Është nder i madh të jem këtu sepse më është dhënë autoriteti t’i shërbejë popullit të Kosovës. Ne jemi forcë që përbëhet nga ushtarë të motivuar”.

“Si komandat i ri jam shumë i kënaqur që jam pasues i një vije të gjatë të liderëve. Kam zgjedhur moton ‘Stabilitet të qëndrueshëm’”, theksoi Risi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


KE: Vala e dytë e koronavirusit është e pashmangshme

KE: Vala e dytë e koronavirusit është e pashmangshme

Edhe pas 5 orësh Specialja po vazhdon ta intervistojë Presidentin Thaçi

Edhe pas 5 orësh Specialja po vazhdon ta intervistojë Presidentin Thaçi

Edhe dy të vdekur nga COVID-19, shkon në 114 numri i viktimave  në Kosovë

Edhe dy të vdekur nga COVID-19, shkon në 114 numri i viktimave në Kosovë

​Cakaj priti në takim Jasharin e Lladrovcin, flasin për drejtësinë dhe pastërtinë e luftës së UÇK-së

​Cakaj priti në takim Jasharin e Lladrovcin, flasin për drejtësinë dhe pastërtinë e luftës së UÇK-së

​198 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 4 të vdekur

​198 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 4 të vdekur

​126 raste aktive me Covid-19 në Gjilan

​126 raste aktive me Covid-19 në Gjilan

​Abrashi: Së shpejti nisim procedurat për ndërtimin e tranistit të Klinës

​Abrashi: Së shpejti nisim procedurat për ndërtimin e tranistit të Klinës

​Salla e sportit në Istog do të përfundojë në shtator

​Salla e sportit në Istog do të përfundojë në shtator

​Kuvendi mblidhet më 23 korrik, në rend dite edhe situata e krijuar në Telekom

​Kuvendi mblidhet më 23 korrik, në rend dite edhe situata e krijuar në Telekom

​Në Vushtrri 92 raste aktive me COVID-19

​Në Vushtrri 92 raste aktive me COVID-19

Policia në Prizren inicion raste ndaj 30 personave për mosrespektim të masave kundër Covid-19

Policia në Prizren inicion raste ndaj 30 personave për mosrespektim të masave kundër Covid-19

119 raste të reja me Covid-19, 13 pacientë në gjendje kritike

119 raste të reja me Covid-19, 13 pacientë në gjendje kritike

Mbyllet Komuna e Mitrovicës në Veri, shkak Covid-19

Mbyllet Komuna e Mitrovicës në Veri, shkak Covid-19

Ministri Kuçi lidhur me bllokimin e Telekomit: Do të gjendet zgjidhja më e mirë e mundshme

Ministri Kuçi lidhur me bllokimin e Telekomit: Do të gjendet zgjidhja më e mirë e mundshme

Në Vushtrri dënohen 57 qytetarë dhe 4 lokale për mosrespektim të masave anti-Covid

Në Vushtrri dënohen 57 qytetarë dhe 4 lokale për mosrespektim të masave anti-Covid

Sela: Sot do të rivendoset demokracia dhe do t’i jepet fund monizmit 18 vjeçar

Sela: Sot do të rivendoset demokracia dhe do t’i jepet fund monizmit 18 vjeçar