AAK në Gjilan zgjedh Agim Zuzakun kryetar të degës

05.12.2020 19:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
AAK në Gjilan zgjedh Agim Zuzakun kryetar të degës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, në degën e Gjilanit ka zgjedhur kryetarin e degës.

‘Për shkak të rrethanave me të cilat po ballafaqohemi si shoqëri e si shtet, dhe mbarë njerëzimi si pasojë e pandemisë Covid-19, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dega në Gjilan, nuk ka mundur të organizoj një proces të brendshëm zgjedhor, andaj sot mblodhëm Këshillin Drejtues të degës në Gjilan i cili zgjodhi kryetarin e saj. Këshilli Drejtues i degës së AAK-së në Gjilan, më votë unanime ka zgjedh kryetar të degës, Agim Zuzakun’, thuhet në komunikatën e lëshuar nga AAK e Gjilanit.

Kujtojmë se Agim Zuzaku ka qenë nënkryetar i AAK-së në Gjilan dhe drejtor i Zhvillimit Ekonomik në Komunën e Gjilanit nga radhët e këtij subjekti politik

Më tej në këtë komunikatë u theksua edhe biografia e kandidatit Zuzaku.

‘Të gjithë e njohin si ish-Drejtor i Zhvillimit Ekonomik në Komunën e Gjilanit. Zuzaku ka shërbyer si drejtor në periudhën 2015-2018, ndërsa ishte edhe Kryetar I Klubit të Volejbollit “Drita”, dhe punëtor sportive për vite me radhë. I lindur më 21 shkurt 1979, i martuar dhe ka një vajzë. Është ekonomist i diplomuar, tani në procedurat përfundimtare për titullin Doktor I shkencave në fushën e menaxhimit. Përveç Gjilanit, Zuzaku njihen edhe më gjerë si Asistent shumë vjeçar i Profesorit tanimë të ndjerë, Dr. Rifat Blaku, në lëndët; Ekonomi e Resurseve, Ekonomia e Kosovës dhe BE-së, dhe Menaxhimi i Resurseve Njerëzore. Aktualisht është Këshilltar Politik i ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit’, thuhet tutje në komunikatë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


AAK në Gjilan zgjedh Agim Zuzakun kryetar të degës

AAK në Gjilan zgjedh Agim Zuzakun kryetar të degës

Mustafa thotë se “Studimi” i bashkëmendimtarëve të Kurtit është manipulim

Mustafa thotë se “Studimi” i bashkëmendimtarëve të Kurtit është manipulim

Ligji i ri për shërbimin e jashtëm do të zvogëlojë ndjeshëm kuotën e emërimeve politike

Ligji i ri për shërbimin e jashtëm do të zvogëlojë ndjeshëm kuotën e emërimeve politike

Historia e shqiptarëve në Zvicër, rrëfimi i politikanit zviceran

Historia e shqiptarëve në Zvicër, rrëfimi i politikanit zviceran

Hoti: Njerëzit e vendit tonë janë dëshmuar me shpirtin e tyre vullnetar

Hoti: Njerëzit e vendit tonë janë dëshmuar me shpirtin e tyre vullnetar

Maqedoni e V.: Familjet shumëanëtarëshe më të goditura nga kriza ekonomike

Maqedoni e V.: Familjet shumëanëtarëshe më të goditura nga kriza ekonomike

14 viktima dhe 560 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

14 viktima dhe 560 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

​Qytetarët nuk shpresojnë shumë në Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

​Qytetarët nuk shpresojnë shumë në Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Një muaj me u.d të presidentit, partitë larg marrëveshjes

Një muaj me u.d të presidentit, partitë larg marrëveshjes

​Një sektor i shëndetshëm financiar është i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

​Një sektor i shëndetshëm financiar është i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

Studimi i bërë për Parlamentin Evropian: Dezinformatat rrëzuan Qeverinë Kurti

Studimi i bërë për Parlamentin Evropian: Dezinformatat rrëzuan Qeverinë Kurti

Hoti: Në Bruksel nuk shkojmë për t’i bërë favore Serbisë, kemi mbështetjen e SHBA

Hoti: Në Bruksel nuk shkojmë për t’i bërë favore Serbisë, kemi mbështetjen e SHBA

Të paktën 10 të vdekur e 30 të plagosur teksa autobuzi i pushuesve bie nga ura në Brazil

Të paktën 10 të vdekur e 30 të plagosur teksa autobuzi i pushuesve bie nga ura në Brazil

205 studentë të Kamenicës përfitojnë nga bursa komunale

205 studentë të Kamenicës përfitojnë nga bursa komunale

“Brenda këtij viti qytetarët do t’i nxerrin paratë nga Trusti dhe 350 milionë do t’i shkojnë sektorit privat”

“Brenda këtij viti qytetarët do t’i nxerrin paratë nga Trusti dhe 350 milionë do t’i shkojnë sektorit privat”

Në disa lagje të kryeqytetit nesër do të ketë reduktime të ujit

Në disa lagje të kryeqytetit nesër do të ketë reduktime të ujit