Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

21.12.2020 09:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

Një burrë ka vdekur pasi një pjesë e një strukture të ndriçimit ra mbi të në fund të një ndeshje profesionale futbolli në Francë.

Ai u identifikua si një anëtar vullnetar i stafit të terenit për FC Lorient, i cili nuk ishte në gjendje të shpëtohej nga stafi mjekësor.

Incidenti ndodhi në “Moustoir Stadium”, në ndeshjen të cilën skuadra e Lorient e humbi 3-0 nga skuadra vizituese Rennes.

Sipas raporteve të mediave lokale, personi që ishte në fushë ishte duke kryer detyrat e tij pas përfundimit të ndeshjes kur një pjesë e dritës, e përdorur për të ndihmuar në mirëmbajtjen e terenit, u shemb mbi të.

Mediumi francez “Canal Plus” raportoi se personi pësoi një sulm në zemër si rezultat i ndikimit të strukturës së ndriçimit.

Fotografitë tregojnë një ambulancë në fushë dhe mjekët që kryen CPR-në tek burri, por nuk ishin në gjendje ta shpëtonin atë.

Sipas “Canal Plus”, lojtarët e Rennes u panikuan plotësisht nga tragjedia, ndërsa yjet e tjerë dolën nga dhoma e zhveshjes për të parë situatën.

Mbrojtësi i majtë brazilian Dalbert, i huazuar në Rennes nga Inter Milan, thuhet se pa incidentin dhe ishte shumë i tronditur, sipas kanalit televiziv francez “Telefoot.”

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Lul Raka tregon se çka mund të bëni për pushime më të sigurta të fundvitit

Lul Raka tregon se çka mund të bëni për pushime më të sigurta të fundvitit

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Tahiri në Morinë: Bashkatdhetarët janë të liruar nga pagesat e policave të sigurimit

Tahiri në Morinë: Bashkatdhetarët janë të liruar nga pagesat e policave të sigurimit

BKS: Mërgimtarëve që paguan primën e policës së sigurimit në kufi do t’u kthehen të hollat

BKS: Mërgimtarëve që paguan primën e policës së sigurimit në kufi do t’u kthehen të hollat

Cakaj: Jemi në pritje për hapjen e konsullatës shqiptare në Bujanoc

Cakaj: Jemi në pritje për hapjen e konsullatës shqiptare në Bujanoc

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Spahn: Vaksinat ekzistuese efektive kundër llojit të ri të koronavirusit

Spahn: Vaksinat ekzistuese efektive kundër llojit të ri të koronavirusit

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Bomba e Alfred Cakos: Edi Rama është klonuar në SHBA, i vërteti ndodhet në…

Bomba e Alfred Cakos: Edi Rama është klonuar në SHBA, i vërteti ndodhet në…

Ganimete Musliu: Policia e Kosovës është ‘kapur’ nga LDK

Ganimete Musliu: Policia e Kosovës është ‘kapur’ nga LDK

Sulm raketor ndaj Ambasadës amerikane në Bagdad

Sulm raketor ndaj Ambasadës amerikane në Bagdad

Spahn: Lloji i ri koronavirusit në Britani s’është identifikuar ende në Gjermani

Spahn: Lloji i ri koronavirusit në Britani s’është identifikuar ende në Gjermani

OBSH thirrje vendeve anëtare të forcojnë kontrollin e koronavirusit në Evropë

OBSH thirrje vendeve anëtare të forcojnë kontrollin e koronavirusit në Evropë

Fluks i madh i bashkatdhetarëve drejt Kosovës

Fluks i madh i bashkatdhetarëve drejt Kosovës