Burri i zhveshur del me shpatë në Londër, kalimtarët tentojnë ta çarmatosin – video

31.08.2020 19:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Burri i zhveshur del me shpatë në Londër, kalimtarët tentojnë ta çarmatosin – video

Një burrë gjysmë i zhveshur është regjistruar sot në video teksa kërcënonte me një shpatë gjigande në një rrugë në jug të Londrës, ndërsa disa kalimtarë të guximshëm tentuan me hezitim ta çarmatosnin, por pa sukses.

Në pamje shihen një burrë dhe një grua që përpiqen të flasim me njeriun e trazuar pranë supermarketit në zonën jugore ‘Elephant and Castle’, ku ka gjithashtu një komunitet të konsiderueshëm shqiptar.

Teksa ata përpiqeshin të arsyetonin me burrin, një grup të rinjsh tentuan tinëz t’i marrin armën e ftohtë personit, por u detyruan të largohen duke vrapuar kur ai ndjeu ndërhyrjen nga prapa.

Dyshja që po i fliste shihet që i lutet të mos i ndjekë të rinjtë e larguar. Dëshmitari okular Ryan Harris, tha se kishte dëgjuar zhurmë në rrugë, dhe pa nga dritarja burrin thuajse të zhveshur me shpatë.

“Zhurma nga rruga po bëhej gjithnjë e më e madhe nga rruga dhe pamë burrin e zhveshur që kishte një teh të gjatë e të hollë. Nuk dukej se ishte agresiv por vetëm sikur dëshironte të frikësonte dikë, mënyra sesi e mbante shpatën nga prapa tregonte që nuk ishte kërcënues drejtpërdrejt”, tha ai.

Dëshmitarët thanë se më vonë erdhi policia dhe njeriu nuk i rezistoi arrestimit./tch

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së