Zyrtarët e Agim Bahtirit punësojnë gratë në Bibliotekë, njëri kunatën (Dokument)

Zyrtarët e Agim Bahtirit punësojnë gratë në Bibliotekë, njëri kunatën (Dokument)

Konkursi i hapur për vende pune në bibliotekën e Mitrovicës në qershor, duket se u [...]

Demi Rose kësaj radhe lë pa fjalë (FOTO)

Demi Rose kësaj radhe lë pa fjalë (FOTO)

Modelja e njohur Demi Rose çdo ditë e më shumë po tërheq vëmendjen e të [...]

Kryeministri Mustafa priti senatorin amerikan, Ronald Johnson

Kryeministri Mustafa priti senatorin amerikan, Ronald Johnson

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim senatorin amerikan, Ronald Johnson, anëtar [...]

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

KEDS ka njoftuar për vdendet që do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë ditëve [...]

Të dyshuarit për vrasjen e foshnjës në Viti, i caktohet masa e paraburgimit

Të dyshuarit për vrasjen e foshnjës në Viti, i caktohet masa e paraburgimit

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Gjilan, mbi caktimin e [...]

Veteranët ultimatum Qeverisë: Ose pensionet ose dalim në protesta

Veteranët ultimatum Qeverisë: Ose pensionet ose dalim në protesta

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, në takimin që ka pasur me përfaqësuesit e Organizatës së [...]

Krasniqi: Nga 1 shtatori zbatohet kurrikula e re në të gjitha shkollat e Kosovës

Krasniqi: Nga 1 shtatori zbatohet kurrikula e re në të gjitha shkollat e Kosovës

Zëvendësministrit i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Mevludin Krasniqi ka njoftuar se kurrikula e re do [...]

Qeveria shet 10 milionë euro Letra me Vlerë

Qeveria shet 10 milionë euro Letra me Vlerë

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur dje ankandin e Letrave me Vlerë KV013-17, Obligacion [...]

Mbështetja amerikane, përcaktuese për paqen në Kosovë dhe rajon

Mbështetja amerikane, përcaktuese për paqen në Kosovë dhe rajon

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur senatorin amerikan, Ronald Johnson, me [...]

Djali i Ukshin Hotit: Fati i të pagjeturve të jetë kusht në bisedimet me Serbinë

Djali i Ukshin Hotit: Fati i të pagjeturve të jetë kusht në bisedimet me Serbinë

Profesori, Ukshin Hoti ende është në mesin e mbi 1600 personave të pagjetur. Djali i tij, [...]

Maroon 5 publikojnë këngën e re (Video)

Maroon 5 publikojnë këngën e re (Video)

Grupi i famshëm ‘Maroon 5’ sapo kanë publikuar këngën e tyre më të re. Ashtu siç [...]

Kur Nora e tepron me grim (FOTO)

Kur Nora e tepron me grim (FOTO)

Këngëtarja Nora Istrefi njihet për elegancën që sjell në skenë. Edhe këtë herë ajo nuk ka [...]

Analistët skeptikë për qeverinë teknike, nuk ka të ardhme

Analistët skeptikë për qeverinë teknike, nuk ka të ardhme

Nënkryetari i Aleanca Kosova e Re, Agim Bahtiri ka propozuar që në Kosovë ta krijohet [...]

Rasti i foshnjës së mbytur në Viti. Çfarë dihet deri më tani

Rasti i foshnjës së mbytur në Viti. Çfarë dihet deri më tani

Babai monstër që vrau foshnjën e tij në Viti, duke e hedhur atë në një [...]

Rikonfirmohet përkushtimi i OKB-së për të mbështetur kërkimin e të pagjeturve

Rikonfirmohet përkushtimi i OKB-së për të mbështetur kërkimin e të pagjeturve

Përfaqësuesi special i sekretarit të përgjithshëm (PSSP) dhe shef i UNMIK-ut, Zahir Tanin, përmes një [...]

Monaco refuzon ofertën nga Liverpooli për superyllin e tyre

Monaco refuzon ofertën nga Liverpooli për superyllin e tyre

Le 10 Sport’ mëson që Monaco ka refuzuar të holla të mëdha për yllin Thomas Lemar. “Redsat” [...]

Mustafa: Pensionet e veteranëve të UÇK-së do të paguhen pas rishikimit të Buxhetit

Mustafa: Pensionet e veteranëve të UÇK-së do të paguhen pas rishikimit të Buxhetit

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, në takimin që ka pasur me përfaqësuesit e Organizatës së [...]

VV i përgjigjet LDK-së për postin e Kryeministrit

VV i përgjigjet LDK-së për postin e Kryeministrit

Deputetja e Vetëvendosjes Shqipe Pantina i është përgjigjur deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Ramiz [...]

Blerand Stavileci flet për herë të parë pas sulmit ndaj bashkëshortes (Foto)

Blerand Stavileci flet për herë të parë pas sulmit ndaj bashkëshortes (Foto)

Të hënën në lagjen Veternik të Prishtinës bashkëshortja e ministrit në detyrë nga radhët e [...]

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për krime lufte

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për krime lufte

Gjykata Themelore në Prizren ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale për t’ia caktuar masën e [...]

Çfarë i lumturon njerëzit sipas shenjës së horoskopit?

Çfarë i lumturon njerëzit sipas shenjës së horoskopit?

Sipas astrologëve njerëzit e shenjave të ndryshme lumturohen për arsye të ndryshme. Dashi Sfida– Nuk ka [...]

Me këto ushqime humbni peshë

Me këto ushqime humbni peshë

Në ditët e sotme mbetet ende problem se çfarë ushqimesh duhet të konsumojmë për të [...]

Dallimi mes fotove në Instagram dhe realitetit, blogerja publikon dy versionet

Dallimi mes fotove në Instagram dhe realitetit, blogerja publikon dy versionet

Blogerja dhe trajnerja e fitnesit, Chessie King, ka publikuar dy versione fotografish: aty ku duket [...]

Baba denoncon të birin për rrahjen e drejtorit të burgjeve të Kosovës

Baba denoncon të birin për rrahjen e drejtorit të burgjeve të Kosovës

Policia e Kosovës ka identifikuar sulmuesit e Sokol Zogajt falë denoncimit të babait të njërit [...]

Kush garanton për kursimet e qytetarëve nëpër banka në Kosovë?

Kush garanton për kursimet e qytetarëve nëpër banka në Kosovë?

Rreth tre miliardë euro është vlera e kursimeve apo depozitave të qytetarëve në 10 bankat [...]

Certifikohen 91 subjekte politike për zgjedhjet e 22 tetorit

Certifikohen 91 subjekte politike për zgjedhjet e 22 tetorit

Komisioni Qendror Zgjedhor ka certifikuar për zgjedhjet komunale të 22 tetorit 91 subjekte politike, nga [...]

Fotot që dëshmojnë lidhjen e Rusisë me planin e grushtit të shtetit në Mal të Zi

Fotot që dëshmojnë lidhjen e Rusisë me planin e grushtit të shtetit në Mal të Zi

Këto janë fotografitë e fshehta të agjentëve rusë që tentuar të kryejnë një grusht shteti [...]

Demi Rose harron Tygan, shikoni se me cilin reper është lidhur ajo (FOTO)

Demi Rose harron Tygan, shikoni se me cilin reper është lidhur ajo (FOTO)

Modelja dhe ish e dashura e reperit Tyga, Demi Rose nuk di të ndalet. Ajo kohëve [...]

Miriam Cani sjellë surprizën për ndjekesit e saj (Foto)

Miriam Cani sjellë surprizën për ndjekesit e saj (Foto)

Këngëtarja Miriam Cani pritet të kthehet së shpejti me projekte të reja muzikore. Një fakt të [...]

Zbulohet binjaku kosovar i personazhi i njohur nga “Game of Thrones”

Zbulohet binjaku kosovar i personazhi i njohur nga “Game of Thrones”

Reperi i njohur Capital T tash e sa muaj po e përmend vazhdimisht tetorin, si [...]

Veseli për të pagjeturit: Ata që na shkaktuan dhimbjen, të marrin përgjigjen e merituar

Veseli për të pagjeturit: Ata që na shkaktuan dhimbjen, të marrin përgjigjen e merituar

Për Ditën Ndërkombëtare të të Pagjeturve, kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se të [...]

Thaçi i përkushtuar në zbardhjen e fatit të të pagjeturve

Thaçi i përkushtuar në zbardhjen e fatit të të pagjeturve

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se mbetet i përkushtuar që çështja e të pagjeturve në [...]

KQZ synon të mos ketë të dënuar në listat për kryetarë apo asamble komunale

KQZ synon të mos ketë të dënuar në listat për kryetarë apo asamble komunale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës të certifikojë subjektet politike dhe kandidatët për [...]

Shefja e EULEX’it: Familjet duhet të gjejnë përgjigjet për fatin e të pagjeturve

Shefja e EULEX’it: Familjet duhet të gjejnë përgjigjet për fatin e të pagjeturve

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Zhdukurve, EULEX-i e kujton tragjedinë e atyre që u [...]

Qeveria thotë se nuk i ka 4 milionë euro për pagat e veteranëve

Qeveria thotë se nuk i ka 4 milionë euro për pagat e veteranëve

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në mbledhjen e Qeverisë ka shprehur keqardhje për atë që [...]

Qeveria shprehet optimiste për pranimin e Kosovës në Interpol

Qeveria shprehet optimiste për pranimin e Kosovës në Interpol

Më 26 shtator do të votohet për anëtarësimin ose jo të Kosovës në organizatën e [...]

Zyrtari i Konsullatës së Kosovës në New York mund të dënohet deri në 20 vjet burgim për trafikim armësh

Zyrtari i Konsullatës së Kosovës në New York mund të dënohet deri në 20 vjet burgim për trafikim armësh

Shoferi i Konsullatës së Kosovës në New York, Albert Veliu, pritet të dënohet deri në [...]

OKB: Dënohet lansimi i raketës balistike të Koresë Veriore

OKB: Dënohet lansimi i raketës balistike të Koresë Veriore

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara mbrëmë vonë unanimisht e ka dënuar lansimin “shokues” [...]

Japoni kërkon radar të rinj raketor amerikan pas kërcënimit northkorean në rritje

Japoni kërkon radar të rinj raketor amerikan pas kërcënimit northkorean në rritje

Japonia kërkon radar të ri na ushtria amerikane për kontrollimin e raketave të reja që [...]

Punësim në Gjermani: Kështu mund të aplikoni për vizë pune (DOKUMENT)

Punësim në Gjermani: Kështu mund të aplikoni për vizë pune (DOKUMENT)

Gjendja e rëndë ekonomike dhe mungesa e vendeve të lira të punës ka bërë që [...]

Haradinaj premton se do të bëjë më shumë për çështjen e të pagjeturve

Haradinaj premton se do të bëjë më shumë për çështjen e të pagjeturve

I nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj ka vënë kurora lulesh tek përmendorja [...]

Familjarët e të pagjeturve, ultimatum Qeverisë (VIDEO)

Familjarët e të pagjeturve, ultimatum Qeverisë (VIDEO)

Përfaqësuesi i familjarëve të të pagjeturve, Bajram Qerkini ka kërkuar që më së largu deri [...]

Sa para morën sulmuesit për t’a rrahur drejtorin e burgjeve, Sokol Zogaj? (FOTO)

Sa para morën sulmuesit për t’a rrahur drejtorin e burgjeve, Sokol Zogaj? (FOTO)

Policia e Kosovës ka identifikuar sulmuesit e Sokol Zogajt falë denoncimit të babait të njërit [...]

Ministria e Financave tregon kur dalin rrogat

Ministria e Financave tregon kur dalin rrogat

Ekzekutimi i pagave të gushtit do të bëhet më herët për nder të festës së [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari