Kamioni përplaset për shtyllë elektrike në ‘Mati 1’

Kamioni përplaset për shtyllë elektrike në ‘Mati 1’

Një kamion është përplasur për një shtyllë elektrike në rrugën “Muharrem Fejza” në lagjen “Mati [...]

Ku janë sot, ata që ishin në ballë të demonstratës së 1 Tetorit 1997? (Foto)

Ku janë sot, ata që ishin në ballë të demonstratës së 1 Tetorit 1997? (Foto)

Janë mbushur 19 vjet nga demonstratat studentore të cilat lëvizën përfundimisht situatën e rëndë politike [...]

Mavraj: Dy fjalë për 1 Tetorin

Mavraj: Dy fjalë për 1 Tetorin

Njëri prej organizatorëve të protestave studentore të vitit 1997, Muhamet Mavraj, ka treguar se prej [...]

Juridiku shkel Konkursin, përsërit testin me shkrim për doktorantët

Juridiku shkel Konkursin, përsërit testin me shkrim për doktorantët

Profesorët që i mësojnë studentët për ligjin, për të drejtën penale, për të drejtën civile, [...]

Bajrami pjesëmarrëse në debatin e Dubrovnikut për zhvillimin ekonomik të Europës Juglindore

Bajrami pjesëmarrëse në debatin e Dubrovnikut për zhvillimin ekonomik të Europës Juglindore

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, po merr pjesë në konferencën “Idetë e Mençura [...]

Komuna e Prishtinës zvogëlon buxhetin e kulturës për gati 1.5 milionë €

Komuna e Prishtinës zvogëlon buxhetin e kulturës për gati 1.5 milionë €

Që kur ka ardhur në krye të Prishtinës, kryetari Shpend Ahmeti, buxheti i Drejtorisë së [...]

Ymeri ka përkujtuar prijësin e protestave, Rektorin Ejup Statovci

Ymeri ka përkujtuar prijësin e protestave, Rektorin Ejup Statovci

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri ka përkujtuar sot protestimin e studentëve dhe profesorëve në [...]

Ekspertizat në gjykata dhe prokurori nuk i mbikëqyr askush

Ekspertizat në gjykata dhe prokurori nuk i mbikëqyr askush

Vetë fakti se thuajse asnjëherë deri më tani nuk ka pasur ndonjë kontroll apo mbikëqyrje [...]

Si e liroi Kosova para 5 muajve gjeneralin e dyshuar për krime lufte?

Si e liroi Kosova para 5 muajve gjeneralin e dyshuar për krime lufte?

Në prill të këtij viti, ish-gjenerali i Ushtrisë jugosllave dhe serbe, Milovan Bojovic ishte ndalur [...]

Prokuroria e Shtetit ende s’i zbuloi veteranët mashtrues

Prokuroria e Shtetit ende s’i zbuloi veteranët mashtrues

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se ka lista të manipuluara të veteranëve. Edhe ish-udhëheqësit e [...]

Familja Segashi i dorëzoi kryetarit të Munihut plaketen e Podujevës, dhuratë nga Agim Veliu

Familja Segashi i dorëzoi kryetarit të Munihut plaketen e Podujevës, dhuratë nga Agim Veliu

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, pas varrimit në Podujevë të Armela Segashit, e [...]

Veseli: Protesta e studentëve paralajmëroi luftën e UÇK-së

Veseli: Protesta e studentëve paralajmëroi luftën e UÇK-së

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka përkujtuar protestat studentore të para 19 viteve duke thënë se ata [...]

Këshilli Drejtues i UP-së mbështet vendosjen e memorialit për “Studentët”

Këshilli Drejtues i UP-së mbështet vendosjen e memorialit për “Studentët”

Unioni i Studentëve të Kosovës USRK me rastin e 19-vjetorit të protestave së studentëve kanë [...]

Thaçi: Studentët dhe pedagogët e demonstratës, 19 vite më parë treguan vendosmëri dhe guxim

Thaçi: Studentët dhe pedagogët e demonstratës, 19 vite më parë treguan vendosmëri dhe guxim

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes statusit në Facebook ka folur për ditën që sot [...]

Ligji që nuk i mbron fëmijët

Ligji që nuk i mbron fëmijët

Asnjë ministri nuk e ka marrë pronësinë institucionale për zbatimin e Ligjit për Mbrojtjen e [...]

Dita Ndërkombëtare e të Moshuarve

Dita Ndërkombëtare e të Moshuarve

Dita Ndërkombëtare e të Moshuarve është një ditë e veçantë për personat e moshës së [...]

Vlora Çitaku në Washington Life: Rruga ime, nga refugjate në ambasadore

Vlora Çitaku në Washington Life: Rruga ime, nga refugjate në ambasadore

Ambasadorja e Kosovës në Washington është bërë pjesë e faqes së parë të revistës elitare [...]

Tahiri: Në raundin e tretë të bisedimeve diskutohet për të zhdukurit

Tahiri: Në raundin e tretë të bisedimeve diskutohet për të zhdukurit

Tash e 18 vjet më shumë se 1600 persona në Kosovë figurojnë të zhdukur. Qe [...]

Specialja fillon zgjedhjen gjyqtarëve

Specialja fillon zgjedhjen gjyqtarëve

Avis Benes, nga zyra e Maja Kociançiç, zëdhënëses së komisionares për Politikë të Jashtme të [...]

Çeku u beson komandantëve: Në listat e veteranëve nuk ka parregullsi të mëdha

Çeku u beson komandantëve: Në listat e veteranëve nuk ka parregullsi të mëdha

Manipulimi me listat e veteranëve të luftës së UÇK-së e ka sjellë buzë kolapsit financiar [...]

Zyrtari policor dyshohet se ka shantazhuar institucionet

Zyrtari policor dyshohet se ka shantazhuar institucionet

Një hetues i Krimeve Ekonomike i Rajonit të Prishtinës dyshohet që gjatë kryerjes së hetimeve [...]

Haradinaj: Serbia ta lirojë sa më parë Nehat Thaçin

Haradinaj: Serbia ta lirojë sa më parë Nehat Thaçin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të [...]

Të dënuarit kërkojnë kompensim nga shteti (Video)

Të dënuarit kërkojnë kompensim nga shteti (Video)

  Mbi 8 mijë qytetarëve u janë shkelur të drejta kushtetuese, kur gjykata donë i dënuan [...]

Kjo do të ndodh sot në Prishtinë në orën 12:00

Kjo do të ndodh sot në Prishtinë në orën 12:00

Komuna e Prishtinës do ta bëjë sot testimin e alarmit të kryeqytetit. Testimi i alarmit [...]

Nis manifestimi ”Ditët e Jusuf Gërvallës”

Nis manifestimi ”Ditët e Jusuf Gërvallës”

Atdhetari i shquar, poeti dhe dramaturgu shqiptar, Jusuf Gërvalla do të kujtohet përmes një manifestimi [...]

Sot 19 vjet nga protestat studentore (Foto)

Sot 19 vjet nga protestat studentore (Foto)

Një tetori i ’97-s, pikë ktheve në historinë më të re të Kosovës Në nëntëmbëdhjetë vjetorin [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari