2 mjekë publikojnë videon, ja si duket në vijën e frontit të luftës me Covid-19

16.04.2020 17:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
2 mjekë publikojnë videon, ja si duket në vijën e frontit të luftës me Covid-19

Dy mjekë kanë publikuar pamje brenda në një prej spitaleve të New York-ut, aty ku forcat e bardha vazhdojnë të luftojnë më koronavirusin.

“Çdo ditë ka qenë stresuese”, tha Dr. Matthew Bai, mjek në spitalin Mount Sinai Queens.
“Gjërat ndodhin njëra pas tjetrës, Një pacient vjen brenda, pëson atak kardiak, dhe ne fillojmë punën, ndërkohë nuk kemi kohë për të menduar sepse duhet të kalojmë tek pacienti tjetër”, shton ai më tej.

Ai shton se tashmë të gjithë pacientët ndodhen nëpër dhoma, pasi më parë i vinin edhe në korridore.

Në anën tjetër Dr. Erick Eiting, tregon se si është turni i natës në spitalin Mount Sinai Beth Israel dhe se sa shumë pret “që të bëj ndryshime” në një situatë të tillë.

Dr. Eiting tregon moshat e pacientëve me Covid, që fillojnë nga të rinjtë të moshës 20-vjeçare e deri tek të moshuarit në të 80-tat.

“Unë mendoj se aq sa dhe interesante është akoma dhe më e çuditshme njëkohësisht, se si personat që vijnë me një dhimbje në këmbë rezultojnë pozitivë ndaj Covid-19. Ne po shohim njerëz me të gjitha llojet e simptomave”, shtoi ai.

Ndiqni videot nga dy mjekët:

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Skenarët e mundshëm të krizës

Skenarët e mundshëm të krizës

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë