16 njerëz pa kokë, dhjetëra të djegur të gjallë: Gjithçka që ndodhi në burgun e Brazilit

30.07.2019 21:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
16 njerëz pa kokë, dhjetëra të djegur të gjallë: Gjithçka që ndodhi në burgun e Brazilit

57 persona mbetën të vrarë si pasojë e një përplasjeje mes dy bandave rivale në një burg të Brazilit.

Sherri masiv në burgun e sigurisë së lartë në Altamira, zgjati rreth 5 orë. Zyrtarët e burgut njoftuan se skenat ishin të tmerrshme.

Dhjetëra të dënuarve u ishin prerë kokat, ndërsa të tjerë ishin djegur si pasojë e zjarrit të një sektori të burgut.

Mediat vendase drejtojnë gishtin te siguria e ulët dhe mbipopullimi i institucioneve të vuajtjes së dënimit.

Burgu i Altamirës ka një kapacitet prej 200 të dënuarish, por aktualisht aty qëndrojnë 311 të tillë.

Masakrat në burgjet braziliane nuk janë një fenomen i rrallë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


16 njerëz pa kokë, dhjetëra të djegur të gjallë: Gjithçka që ndodhi në burgun e Brazilit

16 njerëz pa kokë, dhjetëra të djegur të gjallë: Gjithçka që ndodhi në burgun e Brazilit

Ja çfarë do të ndodhë me ata që kanë numra Z-Mobile

Ja çfarë do të ndodhë me ata që kanë numra Z-Mobile

Tërmkolli: Isa të tërhiqet, Luta e Agimi “kandidatura normale”

Tërmkolli: Isa të tërhiqet, Luta e Agimi “kandidatura normale”

Shpërbërja e Kuvendit pas zgjedhjes së Kryetarit të LDK’së

Shpërbërja e Kuvendit pas zgjedhjes së Kryetarit të LDK’së

Haziri del i pari nga mbledhja – LDK ende s’ka marrëveshje për Kryetarin

Haziri del i pari nga mbledhja – LDK ende s’ka marrëveshje për Kryetarin

Nuk arrihet marrëveshje për Prokurorinë, ligji shtyhet për në vjeshtë

Nuk arrihet marrëveshje për Prokurorinë, ligji shtyhet për në vjeshtë

A ka Kosova qeveri?

A ka Kosova qeveri?

Vulin: Serbia po armatoset “për hir të paqes”

Vulin: Serbia po armatoset “për hir të paqes”

Haziri: Me realizimin e projekteve milionëshe, Livoçi i Ulët po bëhet paralagje e qytetit

Haziri: Me realizimin e projekteve milionëshe, Livoçi i Ulët po bëhet paralagje e qytetit

Ekskluzive: PTK ia shkëputë zyrtarisht kontratën Z – Mobile’it

Ekskluzive: PTK ia shkëputë zyrtarisht kontratën Z – Mobile’it

Kusari-Lila: Ish-kryeministri Haradinaj bëri kalkulime para se të nisej për Hagë

Kusari-Lila: Ish-kryeministri Haradinaj bëri kalkulime para se të nisej për Hagë

Kjo javë përcaktuese për inicimin e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës

Kjo javë përcaktuese për inicimin e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës

Haradinaj nuk mund ta vërë në lëvizje Gjykatën Kushtetuese

Haradinaj nuk mund ta vërë në lëvizje Gjykatën Kushtetuese

Propozohet ndryshimi i Ligjit për sigurinë dhe shëndetin në punë

Propozohet ndryshimi i Ligjit për sigurinë dhe shëndetin në punë

Armatimi i Serbisë nga Rusia shqetëson Kosovën

Armatimi i Serbisë nga Rusia shqetëson Kosovën

Lutfi Haziri i prerë: Më 3 gusht duhet të shkojmë me marrëveshje politike, ose atëherë unë do të kandidoj për kryetar të LDK-së

Lutfi Haziri i prerë: Më 3 gusht duhet të shkojmë me marrëveshje politike, ose atëherë unë do të kandidoj për kryetar të LDK-së