Xhaka: Jam pjekur

19.03.2015 17:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xhaka: Jam pjekur

Kur ishte transferuar në Gjermani në korrik të vitit 2012, 22 vjeçari kishte kërkuar shumë dhe i kishte prishur punët me trajnerin Lucien Favre, pasi mendja e tij ishte shumë lart. Madje, ai rrezikonte të largohej, pasi fliste shumë e punonte pak. Mirëpo, tash gjërat kanë ndryshuar dhe përfaqësuesi zviceran thotë se është pjekur si lojtar, e mbi të gjitha si person.

“Tash po sillem mirë dhe gjërat po shkojnë për mrekulli. Jam jashtëzakonisht i lumtur në Gladbach. E ndiej besimin e madh të skuadrës dhe trajnerit. Kjo nuk është e mirë vetëm për mua, por për tërë skuadrën”, thotë prishtinasi. “E di se në vitin tim të parë i kam bërë disa gabime. Mirëpo, tash ka marrë fund. Kam biseduar për disa gjëra me familjen time, por edhe me trajnerin dhe me Max Eberl. Kam bërë përparime dhe kam punuar në detaje. Po flas më pak dhe po punoj shumë. Jam 22 vjeç, kam mësuar, jam rritur dhe pjekur”, përfundoi Xhaka.

Ish-futbollisti i Baselit po shkëlqen këtë edicion në Bundesliga, por pati paraqitje impresionuese edhe në Europa League, ku nuk i munguan golat. Gjatë janarit, ai pati disa oferta, mbi të gjitha nga Italia, por vendosi t’i mbetet besnik Gladbachut, u e sheh të ardhmen e tij.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi