Wenger: Mund të bëjmë diçka të veçantë në Monaco

16.03.2015 09:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Wenger: Mund të bëjmë diçka të veçantë në Monaco

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se skuadra e tij ka atë që i duhet që të përmirësojë “gabimin e madh” që bëri në ndeshjen e parë ndaj Monacos në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Londinezët shkojnë në Francë në ndeshjen e kthimit pasi pësuan 1-3 ndaj skuadrës franceze, ku pritet ta kenë shumë të vështirë që ta rikthejnë rezultatin.

Megjithatë, Wenger është i vendosur që të krijojë diçka të veçantë në Monaco në mënyrë që të kalojnë në çerekfinale.

“E morëm gabim në ndeshjen e parë. Ajo që doni në jetë është një mundësi që të bësh mirë. Ne e kemi mundësinë që të bëjmë kështu, andaj do të japim gjithçka që ta shfrytëzojmë këtë mundësi”, deklaroi francezi, transmeton koha.net.

“Jemi në një pozitë ku Monaco është skuadra favorite. Ne mund të shkojmë atje dhe të krijojmë diçka të veçantë. Besoj se do të kemi dëshirën që të bëjmë kështu”, shtoi ai.

“A është i gjithë presioni në Monaco? Ata mund ta humbasin ndeshjen. Tashmë e kanë fituar atë, por akoma mund ta humbasin”, tha mes tjerash Wenger.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës

Ja nga ku po e përcjellin ndeshjen dy yjet e Kosovës

Ja nga ku po e përcjellin ndeshjen dy yjet e Kosovës