Wenger: Goli i Giggs më tremb ende

E publikuar: 08/03/2015 11:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Trajneri i skuadrës së Arsenalit, Arsene Wenger ka pranuar se ende nuk arrin ta besojë golin e fitores nga Ryan Giggs në gjysmë-finalen e vitit 1999 në FA Cup. Arsenali dhe Manchester United do të përballen nesër në çerek-finale të kuadër të FA Cup, ndërsa Wenger ka pranuar se ende nuk arrin ta besoj golin e Giggs para 16 viteve. “Ende mund të i dëgjoj britmat e atij ekipi, duke e kuptuar se kanë fituar. Ata nuk mund ta besonin sepse ishin me 10 lojtarë në fushë. Mendoj se ai gol i futi në një lloj euforie, në të njëjtën kohë ata fituan titullin”. “E shikova përsëri golin kur Ryan Giggs u pensionua nga futbolli. Mendoj se ai gol i’a kishte vendosur sezonin. Ai gol më tremb ende”, përfundoi ai.