Vuçiq përfundoi takimin me Shtabin e Ushtrisë

E publikuar: 01/08/2022 00:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vucic k4ebabms.cloudfront.net_production
Share:

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka bërë të ditur se e ka përfunduar mbledhjen që pati me Shtabin e Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë.

Vuçiq ka thënë se Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë ka biseduar me KFOR-in për situatën në veri të Kosovës.

“Kemi kërkuar që përfaqësuesit ndërkombëtarë të merren me palën kosovare para dialogut në Bruksel, besoj se do të kemi lajme të mira”, tha Vuçiq.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!