Videot e Brahos/ Kush shfaqet duke bërë seks?

12.03.2015 12:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Videot e Brahos/ Kush shfaqet duke bërë seks?

“Me syrin e një klouni”. Ky titull i famshëm i Hajnrih Bëlit do t’i shkonte më së miri deputetit të LSI-së Startak Braho.

Megjithë moshën e thyer, Braho po sillet si një voyeur apo si një kloun. Prej kohësh ai shfaqet në publik, sa herë që shefi i tij Ilir Meta ka ndonjë hall dhe me një çantë të madhe në dorë pretendon se aty ka video që pastaj nuk i nxjerr kurrë. E ka bërë dikur në emisionin Opinion të Fevziut, po e përsërit edhe tani duke shpallur javë pas jave se do të vërë videoprojektor në Parlament.

​Publiku beson se janë po ato video të marra nga regjistrimet e Dritan Priftit, në atë kohë kur Meta jo vetëm kontrolloi drejtësinë për gjyqin e tij, por “vodhi” edhe materialet që ajo kishte në dispozicion. Dhe këto i përdor me çantë të Baba Takut si shantazh. Kjo po ndodh edhe tani, kur ditë pas dite infiltrohen lajme në media se Taku do t’i nxjerrë videot. Gazeta Sot shkruan se në “çantën e zezë” të Spartak Brahos ndodhet një video që implikon ish- ministrin Dritan Prifti në pozicione aspak te pershtatshme seksuale.

Mësohet se video është realizuar nga vetë Prifti dhe është zbuluar gjatë inspektimit të videos së famshme Meta- Prifti. “Sot” raporton se Braho do ta bëjë publike këtë video. Ndërkohë Braho ka lënë të kuptohet se ka edhe një video për djalin e ish- kryeministrit Sali Berisha.

Edhe kjo mund të jetë pjesë e regjistrimeve që ka bërë Dritan Prifti dhe që kanë qenë pjesë e një proçesi ekspertize dhe hetimi. Por nëse i ka këto video vërtet, për moshën që ka dhe në emër të profesionit të vjetër që ka pasur, i lutemi baba Takut ose t’i nxjerrë ato, ose të heshtë përgjithnjë. Sepse ka katër vite që sillet me një çantë të zezë në dorë duke bërtitur në qytet: “prisni se i nxorra”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shpresë për vizat, deputetja holandeze jep lajmin: Në Holandë po ndryshon disponimi

Shpresë për vizat, deputetja holandeze jep lajmin: Në Holandë po ndryshon disponimi

Dy ditët vendimtare për vizat, a do të festojë Kosova apo do të zhgënjehet edhe një herë

Dy ditët vendimtare për vizat, a do të festojë Kosova apo do të zhgënjehet edhe një herë

Scholz: Nuk është e sigurt nëse do të mbahet samiti i Ballkanit Perëndimor me BE-në në Bruksel

Scholz: Nuk është e sigurt nëse do të mbahet samiti i Ballkanit Perëndimor me BE-në në Bruksel

Deputetja e VV-së: “Elektrosever” do të jetë veç furnitor, duke respektuar ligjet e Kosovës

Deputetja e VV-së: “Elektrosever” do të jetë veç furnitor, duke respektuar ligjet e Kosovës

Punime në rrjet, KEDS-i tregon cilat zona do të mbesin pa rrymë

Punime në rrjet, KEDS-i tregon cilat zona do të mbesin pa rrymë

Caktohet seanca e parë e Apelit të Speciales ndaj Gucatit e Haradinajt

Caktohet seanca e parë e Apelit të Speciales ndaj Gucatit e Haradinajt

Musliu: Mazhoranca në luftë me vetveten, duan të votojnë për Trustin, lideri i tyre suprem i thërret për rezistencë

Musliu: Mazhoranca në luftë me vetveten, duan të votojnë për Trustin, lideri i tyre suprem i thërret për rezistencë

Arben Limani, zyrtari i moçëm i AKP’së zgjidhet drejtor menaxhues i këtij institucioni

Arben Limani, zyrtari i moçëm i AKP’së zgjidhet drejtor menaxhues i këtij institucioni

Kusari – Lila: Seanca nuk u ndërpre nga mazhoranca, nuk e mbështesim tërheqjen e Trustit

Kusari – Lila: Seanca nuk u ndërpre nga mazhoranca, nuk e mbështesim tërheqjen e Trustit

Scholz: E duam dhe na duhet Ballkani Perëndimor në BE

Scholz: E duam dhe na duhet Ballkani Perëndimor në BE

PDK: Seanca u ndërpre në mënyrë abritrare, pikërisht kur pritej diskutimi për Trustin

PDK: Seanca u ndërpre në mënyrë abritrare, pikërisht kur pritej diskutimi për Trustin

Turqia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe drejt normalizimit të marrëdhënieve

Turqia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe drejt normalizimit të marrëdhënieve

Të premten ZRRE-ja shqyrton licencën e “Elektroseverit”

Të premten ZRRE-ja shqyrton licencën e “Elektroseverit”

Nagavci thotë se këtë vit tekstet shkollore do të shpërndahen me kohë

Nagavci thotë se këtë vit tekstet shkollore do të shpërndahen me kohë

Kurti premton punësim të komuniteti rom, përmend ndarjen e bursave dhe granteve

Kurti premton punësim të komuniteti rom, përmend ndarjen e bursave dhe granteve

Osmani në takim me presidenten Metsola: Mbështetja nga Parlamenti Evropian garancë për rrugën evropiane të Kosovës

Osmani në takim me presidenten Metsola: Mbështetja nga Parlamenti Evropian garancë për rrugën evropiane të Kosovës