United ofertë për Pogban

E publikuar: 17/03/2015 13:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Manchester United është i gatshëm të paguajë 55 milionë funte për të sjellë Paul Pogba përsëri në Old Trafford në fund të sezonit.

Ekipi i United ka qenë i lidhur fort me një lëvizje të Pogbas në javët e fundit, pasi thuhet se francezi dëshiron të largohet nga Juventusi këtë verë.

Drejtori sportiv i klubit italian, Giuseppe Marotta ka thënë se ‘klubet që janë të interesuara, Pogban duhet të paguajnë rreth 57 milionë funte’, por sipas Daily Express thuhet se United janë duke planifikuar një ofertë e cila do të kënaqë klubin italian dhe lojtarin.

United thuhet se tashmë kanë përgatitur ofertë e cila do t’ia sigurojë shërbimet mesfushorit për sezonin e ri.