Trajneri Kuka i pakënaqur me paraqitjen e Laurës e Akilit

E publikuar: 23/09/2023 14:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka ka mbetur shumë i pakënaqur me paraqitjen e Laura Fazliut dhe Akil Gjakovës në Grand Slamin në Baku.

Si rrallë herë Kuka i ka kritikuar publikisht xhudistët.

“Nora e Disi mbeten medalistet e Kosovës në Grand Slam Baku Sot, Loriana fitoi një ndeshje, aq sa edhe Laura që ishte favorite për medalje të artë por që sot ishte shumë e dobët. Loriana provoj por s’mjaftoj. Akili, njëjtë si Laura, luftoi dobët dhe pa asnjë ide. Dje ishte ditë e shkëlqyer e sot e zbehtë. Pritjet ishin më të mëdha sidomos prej Laurës. Të dominosh në Masters e të performosh kaq zbehtë këtu diçka nuk funksionoj sot. Kosova, shteti ynë, nga Bakuja kthehet me medalje e ajo çka më gëzon është e arta e Norës pas shumë kohësh”, ka shkruar Kuka me të përfunduar gara e Laura Fazliut.