Tjetër ndalesë e Atleticos, barazim ndaj Espanyol

14.03.2015 18:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tjetër ndalesë e Atleticos, barazim ndaj Espanyol

Një barazim që djeg ky në kampin e Atleticos pasi tashmë kampionët e Spanjës e shohin veten në vendin e 4-t të klasfikimit të parakaluar edhe nga Valencia.

Atletico e Madridit nuk di të fitojë më. Los Colchoneros regjistruan barazimin e tretë radhazi në Primera pasi u ndalën edhe nga Espanyoli. Në Cornella El Prat përfundoi gjithcka 0-0 me skuadrën e El Cholo Simeones që arriti të mbronte rezultatin edhe pse luajti për një pjesë loje me një lojtar më pak pas daljes me të kuq të qëndërmbrojtësit brazilian Joao Miranda. Një barazim që djeg ky në kampin e Atleticos pasi tashmë kampionët e Spanjës e shohin veten në vendin e 4-t të klasfikimit të parakaluar edhe nga Valencia. Pa Mandzukic e në dispozicion, Simeone e niste me dyshen sulmuese Griezmman-Torres, dhe ishte pikërisht El Nino ai që rrezikoi i pari portën e Kiko Casillas.

Në minutën 12-të Torres goditi me kokë pas një topi të marrë nga Koke por portieri i Espanyolit i tha jo golit të Atleticos. Vetëm pak sekonda më vonë Los Colchoneros u shfaqën sërish rrezikshëm por tentativa e Koke përfundoi jashtë. Gjatë minutave në vazhdim të pjesës së parë nuk u regjistrua asnjë rast për gol, ndërkohë që gjërat u vështirësuan shumë për Atleticon në fundin e saj pasi Miranda u ndëshkua me karton të kuq nga kryesori Inaki Bikandi Garrido për një ndërhyrje të rëndë ndaj Abraham. Me një lojtar më pak rojiblancos e kishin të pamundur të kërconin portën Kiko Casillias dhe në pjesën e dytë Atletico mendoi më shumë për të mbrojtur rezultatin. Në Cornella El Prat përfundoi gjithcka në barazim pa gola dhe tashmë kampionët e Spanjës duhet të mendojnë sesi të ruajnë pozicionin e 4-t në klasfikim pasi Sevilla vjen rrezikshëm nga pas.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi