Thiago Silva: Mourinho nuk tregoi respekt

E publikuar: 12/03/2015 11:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Mbrojtësi i PSG-së, i cili me golin e tij i siguroi kualifikimin skuadrës parisiene, Thiago Silva thotë se komentet e menaxherit të Chelseas, Jose Mourinho drejtuar skuadrës së tij janë “mos-respektuese”.

“Kjo ndeshje nuk të jepte ndjesinë e hakmarrjes, por Chelsea nuk po na tregonte respektin që e merituam, sidomos Jose Mourinho”, deklaroi fillimisht braziliani.

“Ai thoshte se ishte i lumtur që PSG i ra në short sepse ishte shumë afër Londrës dhe se ishte e lehtë për tifozët që të vinin…”, shtoi ai.

“Por nuk mendoj se kjo ishte arsyeja se pse ai ishte i lumtur me barazimin. Ai e tha këtë sepse ata na fituan sezonin e kaluar”, u shpreh Luiz.

PSG do ta mësojë kundërshtarin e radhës në çerekfinale gjatë shortit që do të mbahet më 20 mars.