Thaçi: Pozita e gruas në Kosovë larg idealit

E publikuar: 08/03/2015 16:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Lideri i PDK’së, Hashim Thaçi e ka pranuar se është larg idealit pozita e gruas në shoqërinë e Kosovës.

“Shoqëria jonë gjithmonë do të jetë më e fortë kur gratë dhe burrat gëzojnë mundësitë dhe të drejtat e barabarta. Ende jemi larg këtij ideali por sot rikujtojmë rolin e gruas si partnere, bashkëpunëtore dhe hisedare jo vetëm në lirinë dhe demokracinë tonë, por edhe në ndërtimin e familjes së shëndoshë të mbushur me dashuri. Urime 8 marsi! HTH”, ka shkruar ai.