Tek iPhone 7 do të gjejmë teknologjinë “Force Touch”

14.03.2015 11:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tek iPhone 7 do të gjejmë teknologjinë “Force Touch”

iPhone 6 u lançua vetëm pak muaj më parë por imagjinata jonë shkon tashmë tek modeli i ardhshëm i iPhone.Thashethemet e reja parashikojnë se i supozuari iPhone 7 do të përdorë teknologjinë Force Touch të Apple në gjendje të dallojë në mes një prekje të lehtë dhe një më të rëndë mbi ekran.

Një mënyrë krejtësisht e re për të bashkëvepruar me pajisjen që me siguri do të përmirësojë, jo pak, ergonominë dhe lehtësinë e përdorimit të pajisjes touchscreen.

Një risi shumë e veçantë ky sensor presioni Force Touch në iPhone e ardhshëm, të cilin ju mund ta gjeni, dhe ta provoni, tashmë në touchpad-in e ri të linjës MacBook Air dhe Pro 2015 dhe mbi Apple Watch.

Një teknologji e re që gjithashtu do të vijë në të ardhshmin iPhone 7 dhe me siguri do të jetë një karakteristikë e bukur. Për fat të keq ne nuk mund të shprehim ende një mendim për Force Touch e Apple me qënë se MacBook-u i ri ende nuk është vënë në dispozicion të konsumatorëve, por le të shpresojmë për mirë./Indeksonline/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Apple me laptop të ri

Apple me laptop të ri

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor