A ishte mishi i dyshimtë nga Belgjika pjesë e tryezave në Kosovë?

A ishte mishi i dyshimtë nga Belgjika pjesë e tryezave në Kosovë?

Kualiteti i dyshimtë i mishit të firmës VEVIBA nga Belgjika, ka nxitur reagime të shumta [...]

Zbulohet emri i kompanisë Kosovare që importoi mishin nga Belgjika

Zbulohet emri i kompanisë Kosovare që importoi mishin nga Belgjika

Insajderi ka siguruar dokumente brenda Doganës së Kosovës që tregojnë emrin e kompanisë kosovare që [...]

Pas skandalit të mishit, Belgjika mbyll fabrikën VEVIBA

Pas skandalit të mishit, Belgjika mbyll fabrikën VEVIBA

Pasojat e skandalit të produkteve të mishit në Belgjikë janë duke vazhduar, ndërsa komiteti i [...]

Skandali me mishin e prishur, mësohet sa kilogramë kanë hyrë për një vit nga Belgjika në Kosovë

Skandali me mishin e prishur, mësohet sa kilogramë kanë hyrë për një vit nga Belgjika në Kosovë

Në Belgjikë ka shpërthyer javën e kaluar një skandal në lidhje me cilësinë e mishit [...]

Belgjika lë të lirë me kusht liderin katalanas me katër ministra

Belgjika lë të lirë me kusht liderin katalanas me katër ministra

Ish-lideri katalanas, Carles Puigdemont dhe 4 ish-ministra të tij janë lënë të lirë me kusht [...]

Dëbohen 31 shqiptarë nga Franca dhe Belgjika

Dëbohen 31 shqiptarë nga Franca dhe Belgjika

31 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar mbrëmjen e së mërkurë në Aeroportin “Nënë Tereza” nga Franca [...]

Belgjika nxihet nga helikopterët amerikanë

Belgjika nxihet nga helikopterët amerikanë

Rreth 90 helikopterë amerikanë po ulen në bazën ajrore “Chièvres” në Belgjikë, para vijimit të [...]

Belgjika e paralajmëroi Spanjën për rrezikun

Belgjika e paralajmëroi Spanjën për rrezikun

Autoritetet belge kishin informuar prej kohësh policinë e Katalonjës për pikëpamjet ekstremiste të imamit Abdelbaki [...]

Fitore me goleadë për Belgjikën e Portugalinë

Fitore me goleadë për Belgjikën e Portugalinë

Portugalia kaloi pa shumë vështirësi 4-1 Letononë, në një sfidë ku Cristiano Ronaldo realizoi dygolësh. [...]

Indeksi i Pasaportave: Kosovarët, të izoluar si verikoreanët

Indeksi i Pasaportave: Kosovarët, të izoluar si verikoreanët

Është publikuar Indeksi i ri i Pasaportave, që tregon se cilat janë pasaportat më të [...]

Belgjika furishëm në çerekfinale (Video)

Belgjika furishëm në çerekfinale (Video)

Ashtu si pritej, përfaqësuesja e Belgjikës ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të ‘Euro 2016’ duke [...]

Pas Francës, edhe Belgjika konsideron se s’është koha e duhur për heqjen e vizave për kosovarët

Pas Francës, edhe Belgjika konsideron se s’është koha e duhur për heqjen e vizave për kosovarët

Edhe zyrtarët shtetëror të Belgjikës e kanë përkrahur idenë e Francës se s’duhet t’iu hiqen [...]

Mos i vizitoni këto vende, apelojnë ekspertët e sigurisë

Mos i vizitoni këto vende, apelojnë ekspertët e sigurisë

Ekspertët mbi terrorizmin një vit më parë paralajmëruan për sulme të mundshme në Evropë. Pas [...]

Franca në gjendje gatishmërie, Cazeneuve: Shengeni duhet të vihet në pikëpyetje

Franca në gjendje gatishmërie, Cazeneuve: Shengeni duhet të vihet në pikëpyetje

Sistemi Shengen duhet të vihet menjëherë në pikëpyetje dhe të përforcohet siguria për shkak të [...]

Kjo është gjendja e aeroportit të Brukselit pas shpërthimeve (Video)

Kjo është gjendja e aeroportit të Brukselit pas shpërthimeve (Video)

Kjo është gjendja aktuale në aeroportin e Brukselit pas shpërthimeve të sotme në orën 8 [...]

Shpërthimet në Bruksel, anulohet ndeshja e madhe

Shpërthimet në Bruksel, anulohet ndeshja e madhe

Federata e Futbollit të Belgjikës ka anuluar stërvitjet e skuadrës kombëtare për shkak shpërthimeve që [...]

Ambasadat / Zyrat e Bashkimit Europian në Kosovë

Ambasadat / Zyrat e Bashkimit Europian në Kosovë

Austria Ambasada e Austrisë në Prishtinë: Rr. “Ahmet Krasniqi”, Nr. 22, Dragodani I, 10000 Prishtinë Tel: +381 38 [...]

[TABS_R id=314738]